Zdrowie i uroda. Z jednej strony to dwie różne rzeczy. Z drugiej strony jednak to rzeczy stanowiące jedność.
Zdrowie oraz uroda
Zdrowie oznacza dobry stan wewnętrzny. Uroda z kolei dobry stan zewnętrzny. W zdrowiu chodzi zarówno o sprawne funkcjonowanie fizyczne oraz psychiczne. W urodzie nie tyle o konkretny typ urody, ile o jej zadbanie. Zdrowie oraz uroda się na siebie nakładają. W końcu ktoś, kto choruje, szybciej się też starze, a ktoś, kto wygląda młodo i pięknie, przeważnie pozostaje bez żadnych chorób. Dbając o zdrowie dba się więc kompleksowo też o urodę.
Zdrowie fizyczne
Zdrowie fizyczne to prawidłowe funkcjonowanie układów i narządów. Chodzi więc o biologię. W celu zachowania zdrowia fizycznego należy prowadzić dietę opierającą się w głównej mierze na produktach roślinnych.
Zdrowie psychiczne
Zdrowie psychiczne to prawidłowe funkcjonowanie intelektu i emocji. Chodzi więc o psychologię. W celu zachowania zdrowia psychicznego należy wciąż się rozwijać i unikać sytuacji stresujących.
Uroda
Uroda to optymalny wygląd, w głównej mierzwę skóry i włosów. Chodzi więc nie tyle powiązanie urody nie tyle z estetyką czy preferencjami, ile ze zdrowiem. W celu zachowania urody trzeba pamiętać o nawilżaniu.
Co wpływa na zdrowie oraz urodę
Na stan zdrowia oraz urody wpływają po pierwsze czynniki genetyczne. Po drugie chodzi o styl naszego życia. W tym wypadku składa się na to coś na co nie mamy wpływu, a więc środowisko, a także coś, z czym jesteśmy w stanie walczyć, a więc chociażby pożywienie. Należy pamiętać, że im mniej je się żywności sztucznej, przetworzonej i nafaszerowanej chemią, a więcej żywności naturalnej, nieprzetworzonej i bez zbędnych substancji, tym lepiej dla nas.
Co łączy zdrowie oraz urodę
Za sprawą nawilżenia zdrowie i uroda pozostają w lepszej kondycji. Otóż w większości składamy się z wody, jednak wciąż ją tracimy, więc potrzebujemy kolejnej dawki. Nawilżenie odbywa się od zewnątrz przez kosmetyki oraz od wewnątrz przez żywność. W nawilżeniu fantastycznie sprawdza się aloes. Wykorzystuje się go w przemyśle drogeryjnym do kremów, balsamów i olejów, a także w przemyśle spożywczym do napojów. Aloes to roślina sukulentna, a więc gromadząca w liściach wodę. Sprawia to między innymi, że może żyć w gorącym i suchym powietrzu.