Niejednokrotnie zapewne borykamy się z problemami trawiennymi, które utrudniają nam życie. Pozornie to tylko drobnostki, które jednak odbierają nam przyjemność z jedzenia i funkcjonowania. Jak w naturalny sposób pozbyć się dręczących problemów z układem pokarmowym? Możliwe, że rozwiązanie jest w naszych kuchennych szafkach.

Mięta

Nie dość, że jest świetnym dodatkiem do letniej, orzeźwiającej lemoniady, to może zdziałać cuda. Zależy to oczywiście od indywidualnych cech organizmu, jednakże regularne popijanie naparu z  pieprzowej mięty (3 razy dziennie) rozluźni mięśnie przewodu pokarmowego, poprawiając tym samym jego kondycję. Jeżeli chcemy zapobiegać nawrotom zaparć, pamiętajmy o wypiciu miętowej herbatki po każdym wyjątkowo ciężkostrawnym posiłku.

Babka płesznik

Sławna to roślina, z pozoru nieprzyjemna w smaku. Rozpuszczona w wodzie (najlepiej zimnej) przypomina siemię lniane, a powstający wśród nasion kleik działa zbawiennie na nasze brzuchy, ułatwiając nam przetrawienie posiłku. Nie musimy pić tej niezachęcającej zawiesiny bez dodatków, jeżeli nam to nie odpowiada. Babkę można przygotować z jogurtem, owsianką – jak kto woli. Ważne, by nie spożywać więcej niż 8 łyżeczek rośliny dziennie, gdyż jest to sposób na naprawdę ciężki problem z trawieniem. Odradza się jednak przyjmowanie jej w przypadku bólów brzucha o nieznanej przyczynie, gdyż objawy mogą się nasilić.

Korzeń rzewienia

Z tym rozwiązaniem należy już troszkę uważać, szczególnie unikać przedawkowania, które może doprowadzić m.in. do utraty potasu, a w najgorszym przypadku do choroby jelit. Przyjmowane dawki powinny więc być niewielkie. Poleca się trzykrotne picie wywaru dziennie, sporządzonego z łyżki stołowej ziół zalanej szklanką wody. Nie należy tego leku stosować długotrwale, jedynie w przypadkach, gdy potrzeba nam szybkiego i skutecznego rozwiązania problemu z zaparciem.

Naturalnie szczęśliwsza

Zdrowe odżywianie jest proste w teorii, w praktyce wychodzi różnie – warto jest więc mieć patenty na rozwiązanie problemów z trawieniem. Bez tego i schudnięcie nam się nie uda. Czas więc zabrać się za dbanie o swój żołądek  jelita, które odwdzięczą nam się dobrym i niezakłócającym codziennego biegu funkcjonowaniem.