Miłość to motyw zawsze na czasie, zwłaszcza w kinie. Wszystko przez to, że miłość stanowi nie tylko radość, ale też cierpienie. Oto pięć najlepszych filmów o miłości:

Wielkie Nadzieje

Wielkie Nadzieje to amerykański film dramatyczny Alfona Cuarona z 1998 roku na podstawie powieści Charlesa Dickensa o tym samym tytule. Finn już jako nastolatek zakochuje się w Estelli. Gdy spotykają się jako dorosłe osoby, dziewczyna postanawia się nim zabawić, choć nie wie jak może tego kiedyś żałować. W rolach głównych: Gwyneth Paltrow, Ethan Hawke, Anne Bancroft oraz Rober De Niro.

Samotny Mężczyzna

Samotny Mężczyzna to amerykański film dramatyczny Toma Forda z 2009 roku na podstawie powieści Christophera Isherwooda o tym samym tytule. George po stracie swojego wieloletniego partnera odkrywa jak straszna może okazać się samotność, o czym wie również wspierająca go Charley. George postanawia zakończyć swoje życie, ale czy to zrobi?! W rolach głównych: Colin Firth oraz Julianne Moore.

Zielona Mila

Zielona Mila to amerykański film dramatyczny Franka Darabonta z 1999 roku na podstawie powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. John zostaje skazany na karę śmierci za straszliwą zbrodnię, której nie dokonał. Paul, Brutus i inni strażnicy więzienni odkrywają z kolei jego niewinność i fakt, że to cudotwórca. W rolach głównych: Tom Hanks, David Morse oraz Michael Clarke Duncan.

Dom Duchów

Dom duchów to amerykański film dramatyczny z 1993 roku na podstawie powieści Isabelle Alende o tym samy tytule. Estaban  to tyran, który żyje w konflikcie ze swoją siostrą Ferulą i swoją żoną Clarą. Mężczyzna ostatecznie popada w konflikt również ze swoją córką Biancą. W rolach głównych: Meryl Streep, Glenn Close, Winona Ryder oraz Jeremy Irons.

Czarownica

Czarownica to amerykański film dramatyczny Roberta Stromberga z 2014 roku powstały jako inna wersja Śpiącej Królewny Walta Disneya z 1959 roku. Maleficentę zawsze przedstawiano jako ciemny charakter, który uśpił Aurorę. Okazuje się jednak, że Maleficenta to kobieta, którą skrzywdzono i która bardzo kocha Aurorę. W rolach głównych: Elle Fanning, Sam Riley oraz Angelina Jolie.