Niezależnie od płci, odpowiednia fryzura jest ważnym elementem naszego codziennego wyglądu. Bujne, zdrowe i piękne włosy są niezbędne aby móc uzyskać właściwe dla naszego stylu uczesanie. Problem pojawia się gdy włosy stają się osłabione i zaczynają wypadać. Ich objętość zmniejsza się a jakiekolwiek zabiegi powodują, że możemy wyciągać je garściami. W takiej sytuacji nie ma czasu do stracenia, należy jak najszybciej rozpocząć kurację z użyciem specjalistycznych, przeznaczonych do tego celu kosmetyków.

Dlaczego włosy wypadają?

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnych preparatów, warto zbadać dlaczego nasze włosy wypadają.

Pierwszym z możliwych powodów wypadania włosów może być zła dieta. Długotrwałe stołowanie się w barach szybkiej obsługi, regularne picie kawy i alkoholu, a nawet przyjmowanie leków może odbić się na naszych włosach. Dla ich zdrowia ważna jest zbilansowana dieta, która zapewni im wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Należy jednak pamiętać, że tak samo jako niedobór, groźny jest również nadmiar niektórych składników. Na przykład nadmiar witaminy A, która odpowiada za odbudowę komórek oraz produkcję keratyny, również może prowadzić do wypadania włosów. Warto sprawdzić, czy przyjmowane przez nas witaminy w lekach, suplementach diety i posiłkach harmonijnie się uzupełniają.

Nasze włosy narażone są na kontakt z chemikaliami zawartymi w kosmetykach, z wysokimi temperaturami podczas suszenia i prostowania, a także na zbyt mocne ściskanie lub upinanie. Warto zapewnić im odpowiednią pielęgnację, a także dać czas na ?odpoczynek? od wszystkich niszczących zabiegów. Pozbawione czasu na regenerację włosy staną się słabe i również zaczną wypadać.

Inną przyczyną mogą być czynniki chorobowe lub stres. Wypadające włosom mogą być sygnałami problemów pojawiających się na przykład przy schorzeniach tarczycy, nieprawidłowej gospodarki hormonalnej, a także chorób skóry. Mogą być również oznaką traumy po tragicznych wydarzeniach, takich jak wypadki lub śmierć bliskiej osoby.

Jakie kosmetyki wybrać?

Przede wszystkim warto czytać etykiety i składy środków, które zamierzamy użyć. Nie powinny one zawierać ostrych środków myjących takich jak Sodium Lauryl Sulfate czy Sodium Laureth Sulfate. Zamiast tego do mycia wybieraj kosmetyki zawierające Cocamidopropyl Betaine club Coco-Betaine.

Ważne są również dodatki jakie zawierają preparaty. W przypadku wypadających włosów ważne jest, aby dać im składniki niezbędne do regeneracji, szybszego wzrostu oraz stymulujących wzrost nowych cebulek włosowych. Warto poszukiwać takich składników jak witaminy A, E i C, a także substancji odżywczych: oleju arganowego, aloesu oraz kreatywny. Przykładami takich kosmetyków mogą być linia przeciwko wypadaniu włosów Equilibra oraz seria produktów Andre Zagozda.

Dla zdrowia

Wypadające włosy są poważnym problemem, ale z pomocą odpowiedniego specjalisty oraz właściwych produktów uda się go pokonać. Ładne włosy od zawsze były synonimem również dobrego zdrowia, dlatego warto o nie dbać.