Warto wybierać poduszki o najwyższej jakości wykonania, jak na przykład poduszki ortopedyczne w Centrum Materacy i uważać na podróbki, ponieważ są one wykonane z tanich materiałów i nie mają żadnych właściwości prozdrowotnych, a wręcz odwrotnie. Należy zaopatrywać się w poduszki ortopedyczne tylko u sprawdzonego producenta w doświadczonych sklepach.

Dla większości z nas najważniejsza podczas snu jest wygoda, a co za tym idzie – dobry, bezbolesny i spokojny sen. Można go sobie zapewnić na przykład wygodnym materacem, odpowiednią temperaturą w pokoju, a także prawidłowo dobraną poduszką. Najlepsze są te, które mają cechy prozdrowotne – takie właśnie są poduszki ortopedyczne.

Poduszki ortopedyczne – czym są?

Poduszka ortopedyczna to specjalnie zaprojektowana poduszka do spania, mająca za zadanie przede wszystkim wspieranie naszych kręgów szyjnych i kręgosłupa. Jej kształt wyprofilowany jest w odpowiednich miejscach, tak aby podpierać odcinek szyjny kręgosłupa oraz rozluźnić mięśnie karku i ramion. Służy podtrzymaniu naturalnych krzywizn ciała w jak najbardziej neutralnej pozycji z jak najmniejszym wysiłkiem, tak aby nasz wymęczony całym dniem kręgosłup był odciążony i odpoczął. Takie działanie pozwala złagodzić ból kręgosłupa czy mięśni.

Dla kogo najlepsze?

Poduszki ortopedyczne polecane są dla wszystkich osób powyżej 2. roku życia. Działając profilaktycznie: im wcześniej zaczniemy używać takiej poduszki, tym większa jest szansa na całkowite wyeliminowanie ryzyka bólu kręgosłupa w przyszłości. Są one przede wszystkim polecane dla osób prowadzących tryb siedzący, pracujących przy komputerze lub przy biurku. Taka poduszka przyniesie ulgę zmęczonych jedną pozycją kręgom. Największe zastosowanie i zapotrzebowanie będzie miała u osób z bólem szyi i kręgosłupa, ale także dla migrenowców czy osób mających zaburzenia snu. Oczywiście poduszka ortopedyczna nigdy nie wyleczy z bólu, ale jest bardzo pomocnym dodatkiem w zwalczaniu dolegliwości.

Korzyści ze stosowania poduszek ortopedycznych

  • powodują, że ciało leży w neutralnej, naturalnej postawie, odciążając zarówno kręgosłup, jak i mięśnie szyi i ramion
  • minimalizują ryzyko różnych schorzeń pleców
  • zapewniają lepszy, głębszy i spokojniejszy sen
  • dzięki materiałom najwyższej jakości nie odkształcają się i nie niszczą, mogą więc posłużyć na długi czas
  • pozwalają mięśniom odpocząć i regenerować się

Jak dobrać odpowiednią poduszkę

W sklepach dostępne są poduszki różnych producentów, wykonane z różnych materiałów i różnych kształtach. Przy wyborze najodpowiedniejszej dla siebie poduszki należy kierować się także pozycją, w której śpimy najczęściej: spanie na boku wymaga wyższej, twardszej i wyraźnie wyprofilowanej poduszki w kształcie wałka. Taki kształt pozwala na naturalne wypełnienie przestrzeni między kręgosłupem a barkiem.

Do spania na plecach najlepsza będzie niższa i bardziej miękka poduszka, niepowodująca powstawania nienaturalnej pozycji z podniesionym kręgosłupem szyjnym.

Warto wybierać poduszki o najwyższej jakości wykonania, jak na przykład poduszki ortopedyczne w Centrum Materacy. Trzeba uważać na podróbki, ponieważ są one wykonane z tanich materiałów i nie mają żadnych właściwości prozdrowotnych, a wręcz odwrotnie – mogą bardzo zaszkodzić naszemu kręgosłupowi. Należy zaopatrywać się w poduszki ortopedyczne tylko u sprawdzonego producenta w doświadczonych sklepach.