Marzą wam się wąsy niczym u Charliego Chaplina? A może… pragniecie uzyskać nieskazitelny look à la Dali? Zapuszczenie męskiego zarostu to niewątpliwie duże wyzwanie, zwłaszcza jeżeli mowa tutaj o wąsach. Włoski niekiedy nie chcą rosnąć, a nam nie pozostaje nic innego, jak całkowicie je zgolić. Jak prawidłowo pielęgnować wąsy i co zrobić, by były piękne i błyszczące? Podpowiadamy!

Wąsy, czyli jak zmienić swój wizerunek

Wąsy niegdyś były bardzo pożądane, dziś mało kto się na nie decyduje… Niesłusznie! To bowiem idealny sposób, by zmienić swój dotychczasowy wizerunek i nadać w zaledwie kilka chwil naszemu wyglądowi niesamowitego charakteru. Odpowiednio zadbane, a zarazem wystylizowane wąsy są wyraziste, ekstrawaganckie i charakterystyczne. To właśnie one sprawią, że wasz delikatny image stanie się wręcz zadziorny, a wy z pewnością nie pozostaniecie niezauważeni. O wąsy należy jednak nieustannie dbać, by nie tylko zawsze prezentowały się dobrze, lecz także wasza cera stała się zdrowa i promienna. Jak zatem pobudzić włoski do wzrostu i o czym koniecznie pamiętać?

Pielęgnacja wąsów – dlaczego ma znaczenie?

Decydując się na konkretną stylizację wąsów, musimy rozpocząć od ich zapuszczenia i wypielęgnowania. Bez tego ani rusz! Z pomocą tutaj mogą przyjść profesjonalne olejki i balsamy do męskiego zarostu. Odżywią włoski, zmiękczą je oraz przywrócą dawno utracony blask. Wąsy są naprawdę wymagające, o czym być może część z was zdążyła już się przekonać… Każdego dnia stosujcie produkty przeznaczone do ich pielęgnacji, a z czasem zauważycie świetne rezultaty. Nie zapomnijcie także o pielęgnacji skóry twarzy. Podatna na podrażnienia cera powinna zostać dobrze oczyszczona oraz nawilżona. Wasze wąsy muszą mieć idealne warunki do porostu.

Tutaj – https://uzbira.pl/kategoria/golenie – zaopatrzycie swoją kosmetyczkę w najwyższej jakości akcesoria do golenia i kosmetyki do stylizacji męskiego zarostu. Czym prędzej złóżcie zamówienie!

Jak myć i podcinać wąsy?

Pielęgnacja męskich wąsów zwykle nie kończy się na ich zapuszczeniu i wystylizowaniu. Myjcie je regularnie za pomocą specjalnego szamponu do zarostu, który skutecznie je oczyści i przygotuje do dalszych kroków. Zaopatrzcie się też w mały grzebyczek. Aby wąsy szybko rosły, należy regularnie je wyczesywać. Tym sposobem pobudzicie cebulki włosów, a wasze wąsy w mgnieniu oka staną się wyraziste i bujne. Co jeszcze możecie zrobić, by nadać im niesamowitego wyglądu? Przynajmniej raz w tygodniu podcinajcie zapuszczone wąsy, jednocześnie je przy tym wyrównując.

Zapuszczanie wąsów – o czym należy pamiętać?

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jakie czynniki mają wpływ na kondycję naszych włosów oraz cery? Prowadzony przez nas tryb czy codzienna dieta to niewątpliwie jedne z kluczowych powodów, dla których kondycja cery i włosów jest w lepszym bądź gorszym stanie. Jeśli pragniecie zapuścić gęste i bujne wąsy, zwróćcie bowiem szczególną uwagę na tempo waszego życia. Nieustanny stres czy brak wystarczającej ilości snu niczemu ani nikomu nie służą. Zadbajcie również o wasz sposób żywienia. Jak to mówią – jesteśmy tym, co jemy. Nie sposób się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Odpowiednio zbilansowana dieta powinna być bogata w szereg składników odżywczych i witamin, które znajdziecie w owocach czy warzywach. Unikajcie przetworzonych produktów, nadmiaru używek i kofeiny!

Kiedy warto zapuścić wąsy?

Jak najszybciej! Oczywiście, o ile macie na to czas i ochotę. Proces zapuszczania i stylizowania wąsów potrafi być niekiedy żmudny czy czasochłonny. Doskonale to rozumiemy! Jeżeli jednak macie ochotę na zmianę swojego wizerunku, a dotychczasowy wygląd w zupełności wam się znudził – rozważcie tę propozycję. Gęste i lśniące wąsy zmienią was niemal nie do poznania, a wy z pewnością pokochacie uzyskany efekt. Dbajcie o nie na każdym kroku i nie martwcie się o nic więcej!

Niekiedy pomimo usilnych starań wąsy wciąż nie chcą rosnąć… Wówczas duże znaczenie może mieć genetyka, a jej już nie oszukamy!