Kupno używanego łóżka rehabilitacyjnego to doskonały sposób na ograniczenie wydatków związanych z kompletowaniem sprzętu dla osoby chorej lub niepełnosprawnej. Dowiedz się, gdzie najlepiej nabyć używany mebel i na jakie jego cechy zwrócić uwagę przy zakupie.

Gdzie kupić używane łóżko rehabilitacyjne?

Używany sprzęt do rehabilitacji jest ogólnodostępny, dlatego nabycie łóżka najlepiej dopasowanego do indywidualnych potrzeb chorego nie powinno przysporzyć trudności. Specjalistyczne meble znajdziemy na przykład w komisach, gdzie zwykle możemy wybierać spośród starannie wyselekcjonowanej oferty. Używane łóżko rehabilitacyjne kupimy także od osób prywatnych wystawiających ogłoszenia za pośrednictwem internetowych portali. Jednakże w przypadku poszukiwania sprzętu na aukcjach lub poprzez przeglądanie ofert należy zachować ostrożność i upewnić się co do uczciwości sprzedawcy. Bezpieczniejszym sposobem na nabycie łóżka rehabilitacyjnego będzie bez wątpienia skorzystanie z oferty sklepów ze sprzętem medycznym. Oprócz nowych modeli, sprzedaje się tam również używane meble. Kupując łóżko w specjalistycznym sklepie zaoszczędzimy znaczną sumę pieniędzy. Alternatywą dla kupna może być wypożyczenie sprzętu. Okaże się ono opłacalne jedynie w wypadku, gdy mebel użytkowany będzie przez krótszy czas.

Na co zwrócić uwagę, gdy kupujemy używane łóżko?

Bez względu na źródło, z jakiego pozyskamy używane łóżko rehabilitacyjne, musimy przy zakupie kierować się jakością sprzętu. Ważny okaże się zarówno jego stan zużycia, jak i parametry techniczne. Co więcej, nie należy wybierać starych modeli, dlatego że odnalezienie wymiennych części albo firmy serwisującej prawdopodobnie okaże się problematyczne. Nie kupujmy starych, wysłużonych urządzeń. Z upływem lat wzrasta ich podatność na uszkodzenia i awarie, co trzeba mieć na uwadze. Warto pamiętać, że niska cena nie może być jedynym (lub najważniejszym) powodem, dla którego skorzystamy z danej oferty. Przed nabyciem konkretnego modelu skontaktujmy się ze sprzedawcą, żeby poznać niezbędne dane techniczne, włącznie z rokiem produkcji sprzętu. Osoba wystawiająca ogłoszenie albo pracownik sklepu powinien poinformować nas o wszelkich usterkach i widocznych śladach użytkowania. Prośba o przesłanie większej liczby zdjęć pomoże z kolei w ocenie faktycznego stanu mebla. Niezależnie, czy zdecydujemy się na zakup używanego łóżka rehabilitacyjnego w komisie, sklepie czy na aukcji, najlepiej poszukać łóżek renomowanych firm gwarantujących sprawny serwis oraz stały dostęp do części wymiennych. Te czynniki z pewnością wydłużą okres eksploatacji zakupionego sprzętu. Odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny powinien zapewniać wygodę osobie chorej, musi działać sprawnie, a także dopasowywać się do indywidualnych potrzeb.

Używane łóżko rehabilitacyjne kupimy w komisie, za pośrednictwem portali z ogłoszeniami albo w specjalistycznym sklepie medycznym. Decydując się na nabycie mebla, należy wziąć pod uwagę komfort i bezpieczeństwo chorego, by najlepiej zadbać o jego potrzeby. Niska cena nie powinna być najważniejszą kwestią przy zakupie sprzętu.