Dzisiaj, w czasie gdy coraz więcej osób stara się prowadzić zdrowy tryb życia, skupiając się na treningu i wyrzeczeniach, trzeba mieć świadomość, że najważniejszym co musicie zrobić by osiągnąć swój cel, jest dobór odpowiednich ćwiczeń. Gdy już pozbędziecie się niechcianego tłuszczu i nadmiernych kilogramów, przyjdzie czas na wyeksponowanie swoich mięśni. Partią, na którą najwięcej osób zwraca uwagę, jest brzuch, popularny sześciopak, to cel bardzo wielu osób – co więc powinniśmy zrobić by go osiągnąć?

Jakie korzyści przyniesie nam trening mięśni brzucha?

Oczywiście jest to najważniejsza część męskiej sylwetki, która przyciąga wzrok płci pięknej, nie jest to jednak jedyna korzyść, jaką wyciągniecie trenując tą partię mięśni. Przeprowadzone ostatnio badania wykazały, że mężczyźni z wyrobionymi mięśniami brzucha, mają niższy odsetek zgonów, dodatkowo mocne mięśnie pomagają stabilizować kręgosłup i wspomagają was w praktycznie każdym innym ćwiczeniu. Osoby z mocnym brzuchem, są także mniej narażeni na wszelkiego rodzaju kontuzje czy bóle kręgosłupa.

Mówiąc o korzyściach płynących z mocnych mięśni brzucha, nie można nie wspomnieć o bonusach dla naszego zdrowia. Dzięki silnym mięśniom zmniejszycie nawet o 50% prawdopodobieństwo zachorowania na serce, czy problemów z prostatą.

Jak wykonać trening mięśni brzucha?

Oto najlepsze ćwiczenia, dzięki którym zmaksymalizujecie swoje szanse na płaski i wyrzeźbiony brzuch. Jednak trzeba pamiętać, że same treningi to zdecydowanie za mało. Niezbędna będzie także odpowiednio zbalansowana dieta.

Ćwiczenie 1 – Brzuszki przy wyciągu

Stojąc w lekkim rozkroku złap linę do górnego wyciągu tak, by twoje dłonie były na wysokości skroni. Zbliżając brodę do mostka zegnij plecy i napnij mięśnie brzucha.

Ćwiczenie 2 – Brzuszki z obciążaniem

Tradycyjne brzuszki, z tą różnicą, że w tym przypadku na klatce trzymajcie obciążenie – hantle, pierścień czy chociażby piłkę lekarską.

Ćwiczenie 3  – Unoszenie bioder

Leżąc na ziemi zegnij nogi do kąta 90  stopni, podudzia powinny być wyprostowane. Dłonie włóż pod pośladki, podnosząc nogi odrywaj je od rąk. Podnieś całą miednicę, napinając przy tym mięśnie brzucha.