Coraz częściej zastanawiamy się jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę czy też  plażowe ciało, jednak sa to wyzwania, których osiągniecie nie jest łatwe, wymaga od osoby nie tylko samokontroli, ale też wiedzy.  Jednak wielu z nas, zwyczajnie nie ma czasu na codzienny trening na siłowni, jak więc wykonać trening kardio w domu?

Wchodzenie po schodach

To ćwiczenie dla osób, które mieszkają w bloku. Jeżeli jesteś początkujący, zacznij od wchodzenia po jednym stopniu, stawiając na nim całą stopę. Najlepiej jeżeli zaczniesz od wejścia na drugie piętro – następnie pospaceruj chwilę. By obniżyć tętno i pokonaj kolejne dwa piętra. Po kilku tygodniach, gdy organizm przyzwyczai się do tego rodzaju wysiłku staraj się pokonywać po dwa stopnie naraz.

Na początek nie powinniście wspinać się dłużej niż 15 minut dzienni- potem można dodawać po 5 minut co tydzień, tak długo, aż osiągniecie wymarzony cel. Warto także pamiętać, aby po zakończeniu ćwiczenia nie zbiegać ze schodów, tylko, jeśli ma się taką możliwość, zjechać windą.

Skakanie na skakance

Zanim zaczniecie trening ze skakanką, pamiętajcie o rozgrzaniu stawów, szczególnie nadgarstków i ramion – dzięki temu unikniecie kontuzji. Trening można rozpocząć od serii 10 skoków wolnych przeplatanych 10 skokami szybkimi. Postarajcie się wykonać co najmniej trzy takie serie, w miarę postępów zwiększajcie ilość i intensywność treningu.

Bieganie w miejscu

To ćwiczenie zna każdy – bieg w miejscu z uniesionymi kolanami nie niesie za sobą negatywnych skutków, tak długo, jak nie wykonuje się go dłużej niż 10 minut dziennie. W przeciwnym razie można za mocno obciążyć ścięgna i stawy.

Krokodylki

Stań w lekkim rozkroku. Zrób głęboki przysiad, potem podpór i jednym przeskokiem przejdź do pozycji startowej pompki. Ponownie jednym przeskokiem wróć do przysiadu podpartego i wyprostuj się. Sprawdź ile powtórzeń uda ci się zrobić w przeciągu minuty – osoby wysportowane oscylują w okolicach 20 powtórzeń.

Przysiad z wyskokiem

Spleć dłonie za głową i obniż pozycję, aż uda będą równoległe do podłoża. Następnie wyskocz, aż do pełnego wyprostowania nóg. Staraj się nie kołysać ciałem do przodu i do tyłu. Zrób takich wyskoków najwięcej, jak się da, w ciągu 20 sekund.

Rowerek

Połóż się na plecach z rękami założonymi za głowę, tuż za uszami. Napnij mięśnie brzucha i unieś wyprostowane nogi z podłogi. Rozpocznij wykonywanie rowerków naprzemiennie uginając i prostując nogi tak, jak podczas jazdy na rowerze. Wystarczy wykonywać to ćwiczenie przez 10–15 minut dziennie.