Gdzie byśmy się nie poruszyli, tam słyszymy, że ktoś się odchudza lub zna kogoś, kto się odchudza. Kilka razy w życiu zapewne też zdarzało się nam odchudzać. Nic dziwnego, bo końcu osoby chudsze przeważnie nie tylko czują się lepiej, ale też sprawiają wrażenie bardziej atrakcyjnych. Poznajmy spirulinę, chlorellę oraz forskolinę, czyli fantastyczne suplementy diety wspomagające odchudzanie.

Dlaczego warto się odchudzać

O gustach się nie dyskutuje. Jednym podobają się osoby chudsze, drugim osoby grubsze. Nie zmienia to faktu, że jako chudsi czujemy się lepiej. Nic w tym dziwnego, bo logicznym wydaje się, że im mniej ciężaru dźwigamy, tym bardziej nam lżej. To już pierwszy argument za tym, że warto się odchudzać. Drugi argument to dbanie o siebie, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Osoby szczuplejsze żyją dłużej, mają więcej siły i są bardziej sprawne. Przeważnie nie grozi im podwyższony poziom cholesterolu prowadzący do miażdżycy, a w efekcie do zawałów serca i udarów mózgu. To plus dla zdrowia. Kolejny plus dla urody. Bo nawet jeśli wolimy osoby pulchniejsze, to przesadna pulchność nie jawi się atrakcyjnie.

Czy wszyscy powinni się odchudzać

Nie wszyscy powinni się odchudzać. Ten żmudny, aczkolwiek finalnie zadowalający proces, powinny podejmować tylko osoby z nadwagą, a zwłaszcza z otyłością. Nie trzeba się odchudzać, gdy waży się odpowiednio, ani tym bardziej, gdy cierpi się na niedowagę. Przy odchudzaniu należy z jednej strony pamiętać o silnej woli, a z drugiej o tym, aby się nie zapomnieć dbając o sylwetkę i nie pogrążyć w bardzo groźnych schorzeniach, jakie stanowią anoreksja czy bulimia.

Suplementy wspomagające odchudzanie

Warto wspomnieć o trzech suplementach diety fantastycznie działających na odchudzanie. Spirulina oraz chlorella, czyli glony, zwane inaczej algami, a także forskolina, czyli substancja pochodząca z pokrzywy indyjskiej. Wszystkie można kupić w aptekach lub w sklepach ze zdrową żywnością zarówno w formach tabletek, jak też proszków do rozrabiania koktajli.

Spirulina oraz chlorella – algi w natarciu

Spirulina oraz chlorella zawierają wiele białka. Białko natomiast posiada mało kalorii, a wiele substancji odżywczych. W związku z tym je się go mało i można utrzymać tak zwaną linię. Ponadto spirulina zawiera fitocyjaninę. Substancja te reguluje ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu, a więc chroni przed miażdżycą, zawałami serca i udarami mózgu. Chlorella z kolei zawiera zieloey barwnik chlorofil budowany przez magnez. A pierwiastek życia, bo tak określa się magnez, sprawia że wszelkie procesy fizyczne i psychiczne zachodzą prawidłowo.

Forskolina – dar pokrzywy indyjskiej

Pokrzywa zwyczajna licznie porastająca Europę, Azję i Amerykę, posiada wiele cudownych właściwości. Z cudownych właściwości słynie jednak również pokrzywa indyjska rosnąca głównie w Azji i Afryce. W pokrzywie indyjskiej kryje się forskolina. Substancja ta, działa na podobnej zasadzie co adrenalina, choć nie powoduje skutków ubocznych, rzutuje natomiast na rozkład tłuszczu w tkance tłuszczowej (sprawdź forskolinę Swanson w fit-zone.pl).