Obecnie coraz częstszym problemem większości ludzi jest wszechotaczający nadmiar obowiązków. Wiąże się to z ogromnym stresem na co dzień, przez co ich samopoczucie staje się coraz gorsze. Przez funkcjonowanie w ciągłym napięciu można bardzo podupaść na zdrowiu! Dlatego, aby nieco zrównoważyć stresujące sytuacje oraz dać organizmowi chwilę odpocząć coraz większa ilość osób decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych masaży oraz zabiegów relaksujących. Udają się oni do SPA by zdjąć z siebie ogrom przytłaczających ich obowiązków i przez chwilę skupić się tylko na odpoczynku. Konkurencja wśród gabinetów SPA stale rośnie, dlatego aby odnieść sukces należy naprawdę znać się na tym w jaki sposób można zapewnić klientom relaks i odprężenie.

Od czego zacząć?

Oczywiście do SPA przychodzi się głównie na masaż bądź inne zabiegi. Nie ma co się jednak oszukiwać, urządzenie strefy relaksu również ma ogromne znaczenie. Na odprężenie wpływa bowiem wszystko, także poczucie komfortu, bezpieczeństwa i intymności. Dlatego należy zaaranżować wnętrze możliwie jak najbardziej przytulnie i zadbać o dobry nastrój oraz odpowiednią stymulację wszystkich zmysłów ? także wzroku, węchu oraz słuchu.

Pokój masażu ? jak urządzić?

Podstawowym elementem jest wygodne łóżko do masażu (meble do strefy masażu i spa znajdziesz na: https://modnakaja.pl/pl/meble-spa). Specjalne, miękkie, które powinno mieć dziurę na wysokości głowy, aby klientowi było wygodnie, leżał odprężony i równomiernie, bez krzywienia głowy. W gabinecie masażu nie powinno zabraknąć również krzesełka i wieszaczków, na które osoba, która przygotowuje się do masażu może odłożyć swoje rzeczy. Na łóżku powinien zostać natomiast pozostawiony ręcznik, którym klient może się okryć oraz jednorazowe, specjalne majteczki, które zapewnią mu komfort zasłaniając najintymniejsze miejsca a jednocześnie pracownikowi SPA pozwolą na dostęp do pośladków podczas masażu. Oprócz tego w pokoju znaleźć się powinna półka, na której wystawione zostaną kremy do wcierana w ciało, aby klient samodzielnie mógł wybrać zapach, który chciałby czuć podczas zabiegu. Nieodłącznym elementem przeprowadzania masażu relaksacyjnego jest delikatna muzyka, dlatego w gabinecie znaleźć się powinno również radio z nagraną ścieżką dźwiękową. Dobrym pomysłem będzie również lustro, które pozwoli pacjentowi poprawić swój wygląd po zabiegu. Oczywiście niebanalną rolę gra tu również oświetlenie. Lampy powinny dawać ciepłe, niezbyt intensywne światło, które zapewni odpowiedni, intymny klimat. Najlepiej, aby w pokoju masażu nie było okien, a jeśli są to niewielkie, z możliwością zasłonięcia ich żaluzjami w razie nadmiernie słonecznych dni. Sam gabinet powinien zostać utrzymany w czystości, być zadbany i budzić zaufanie.

SPA ? najważniejsze elementy

Harmonia to najlepsze słowo, które może opisać dobrze urządzoną strefę SPA. Do gabinetu takiego udajemy się wówczas, gdy chcemy odzyskać równowagę życiową i nabrać dystansu do obowiązków. Strefa taka powinna zatem zostać urządzona w sposób dający poczucie bezpieczeństwa, nic bowiem tak nie relaksuje jak pewność, że wszystko będzie w porządku. Stres odejdzie w momencie przekroczenia progu SPA, jeśli będzie ono schludne, czyste, otoczy nas atmosfera spokoju i ciszy oraz uśmiechnięta obsługa. Dlatego urządzając taką strefę powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na zapewnienie odpowiednich kolorów ścian, najlepiej sprawdzą się ciepłe barwy. Oprócz tego bardzo istotne jest oświetlenie, które nie powinno być ostre. Może ono być tematyczne, udające np. gwieździste niebo nocą. Kupując meble do strefy SPA pamiętajmy o tym, aby były wygodne, miękkie i przyjemne w dotyku. Powinny również być odpowiednio dobrane kolorystycznie i stylowo. Zapewnić powinniśmy również odpowiedni zapach w całej strefie, by już po przekroczeniu progu klient poczuł siłę aromaterapii.

Strefa SPA oraz gabinet masażu to miejsca, gdzie przede wszystkim zadbać należy o dobre samopoczucie klienta. Ludzie często krępują się konieczności rozebrania przed zabiegiem. Powinno się im zapewnić maksymalny komfort, poprzez pozostawienie ich na chwilę samych bądź postawienie specjalnej zasłonki, za którą będą mogli pozbyć się ubrań i owinąć ciało ręcznikiem. Zadbać należy o każdy element wystroju tak, aby nic nie burzyło spokoju osoby, która przychodzi na jakikolwiek zabieg. Warto pamiętać, że zadowolony klient prawdopodobnie wróci do gabinetu na zabieg, zachęcony profesjonalnym wystrojem oraz podejściem pracowników SPA.