Utrata tłuszczu wokół brzucha może stanowić niemałe wyzwanie – nawet przy odpowiedniej diecie i ćwiczeniach często może być to ostatnia część ciała, która chudnie. Istnieje jednak kilka sprawdzonych wskazówek, którymi może się kierować każdy z nas, aby pozbyć się niechcianych kilogramów. Poznaj sposoby na płaski brzuch!

Treningi cardio

Ćwiczenia sercowo-naczyniowe czy aerobowe to doskonały sposób, aby nie tylko spalić kalorie, ale i poprawić zdrowie swego serca. Treningami cardio określane są ćwiczenia wytrzymałościowe, które dotleniają organizm i poprawiają kondycję oraz pracę układu krążenia. Cardio przyspiesza metabolizm w naszym organizmie i przyczynia się do utraty wagi!

Warto wybierać ćwiczenia, które sprawiają nam przyjemność – może być to bieganie czy pływanie, a także taniec w domowym zaciszu. Należy pamiętać, że jeśli chcemy schudnąć, powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na nasze samopoczucie, gdyż w innym wypadku szybko wrócimy do starych nawyków i zamiast zrzucić na wadze, zdobędziemy dodatkowe kilogramy.

Trening cardio powinien być wykonywany co najmniej 3 razy w tygodniu, jednak nie dzień po dniu – nasze ciało musi mieć czas na regenerację. Dodatkowo, zaleca się minimum 30 minut treningu.

Ruch w ciągu dnia

Osoby pragnące schudnąć powinny pamiętać o ruchu w ciągu dnia – w szczególności, jeśli posiadają pacę, w której dużo siedzą. Warto wybierać schody zamiast windy, chodzić na spacery czy rozciągać się.

Odpowiednia dieta

Spożywanie odpowiedniej ilości błonnika pozwala nam poczuć się pełnymi na dłużej. Zmniejsza to ilość spożywanego jedzenia podczas posiłków oraz przekąsek między nimi. Ponadto, błonnik odpowiada za funkcjonowanie układu pokarmowego. Zdrowy układ trawienny wiąże się z mniejszymi wzdęciami!

Białko wspomaga naszą przemianę materii i ułatwia spalanie tłuszczów – jeśli chcemy schudnąć, warto zwiększyć jego porcję w naszych posiłkach. Należy pamiętać o nim również podczas śniadania, gdyż pozwala nam się ono czuć najedzonym na dłużej.

Tłuszcze stanowią element każdego odpowiednio zbilansowanego jadłospisu, dlatego nie można o nich zapominać także podczas odchudzania! Oferują nam wiele wartości odżywczych, wspomagając cały proces. Tłuszcze jednonienasycone znajdziesz m.in. w awokado, orzechach, oliwie z oliwek.

Niskokaloryczne napoje

Wysokokaloryczne napoje często dostarczają niewiele składników odżywczych, a ich picie przyczynia się do spożywania dodatkowych kalorii – to w szczególności napoje alkoholowe czy energetyzujące. Aby ograniczyć ich spożycie, można zrezygnować z mleka i cukru w kawie, a także wybierać bezcukrowe wersje napojów gazowanych. A co najważniejsze, należy przy tym pić dużo wody!

Higiena snu

Nie można zapominać o wysypianiu się. Badania pokazują, że niewystarczająca ilość snu może przyczyniać się do zwiększonego uczucia głodu i tym samym podjadania.

Te wskazówki stanowią doskonałe wsparcie w chudnięciu! Należy jednak pamiętać, że niemożliwe jest schudnięcie z tylko z jednej części ciała – tracimy tkankę tłuszczową w całym ciele.