Problemy menstruacyjne są zmorą wielu kobiet. Czy istnieją sprawdzone sposoby na bolesne miesiączki? Czy skurcze, wzdęcia oraz bóle krzyża może szybko i skutecznie pokonać? Na szczęście dla wszystkich kobiet mających takie problemy, natura stworzyła szeroki asortyment leków, dzięki którym bolesna miesiączka może przejść do historii.
Aby zmniejszyć problemy menstruacyjne trzeba w pierwszej kolejności skoncentrować się na tych metodach, dzięki którym można pokonać skurcze. W walce ze skurczami najlepiej sprawdza się aktywność fizyczna oraz gorące kąpiele. Skurcze można też złagodzić dzięki ziołowym herbatkom. Szczególnie skuteczna jest w tym zakresie herbatka z liści maliny oraz herbatka z kaliny koralowej lub z rumianku. Świetnym lekiem na bolesne skurcze może się również okazać zwykła herbatka z dodatkiem imbiru.
Problemy menstruacyjne są też związane z nadmiarem wody w organizmie. W celu ograniczenia tego problemu warto zmniejszyć ilość soli oraz stosowanie suplementów diety zawierających witaminę B6. Przed miesiączką warto również włączyć do menu te produkty, które działają moczopędnie. Takimi właściwościami wyróżnia się nie tylko pietruszka oraz seler, ale również szparagi, rzeżucha oraz czosnek. Problemy związane z krwawieniem (szczególnie tym zbyt obfitym) pozwalają zmniejszyć takie zioła, jak niepokalanek pieprzowy. Zmniejszyć krwawienie pozwala także witamina C, dzięki której ścianki naczyń krwionośnych stają się mocniejsze.