Moda na prowadzenie fit życia do naszego kraju przywędrowała kilka lat temu i niewiele wskazuje na to, aby przez kilka następnych Polacy zrezygnowali z marzeń o idealnym ciele. Możliwości, aby popracować nad swoją sylwetką mamy bardzo dużo, a my rozkładamy na czynniki pierwsze rozkładamy treningi personalne, samotne i zorganizowane zajęcia fitness. Która opcja pozwoli spełnić nasze fit marzenia?

Trening personalny, czyli wszystko pod kontrolą

Podczas kupowania naszego pierwszego karnetu na siłownie towarzyszy nam nadzieja, że poprawimy swoją kondycję, zwiększymy muskulaturę lub zgubimy zbędne kilogramy. Niewątpliwą zaletą treningu personalnego jest możliwość spotkania się i skonsultowania swoich celów z certyfikowanym specjalistą. Każdy trener, taki jak PersonalDragon posiada odpowiednie doświadczenie i godziny spędzone na licznych szkoleniach, więc bez większego problemu rozpisze nam zajęcia dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Jakie są jeszcze plusy zajęć z trenerem personalnym? Ćwicząc pod opieką specjalisty, minimalizujesz ryzyko odniesienia urazu na skutek niepoprawnej techniki wykonywania ćwiczeń z ciężarem. Dodatkowo każda minuta spędzona na siłowni z osobistym trenerem sprawia, że wykorzystujemy do maksimum czas przeznaczony na nasz trening. Przekłada się to na szybkie efekty współpracy ze specjalistą i końcowe zadowolenie jego klientów. Decydując się na podjęcie współpracy z trenerem personalnym, dostajemy możliwość dostosowania grafiku zajęć pod nasze potrzeby. I nie ma co ukrywać – ćwicząc pod czyimś okiem, jesteśmy bardziej zdyscyplinowani i zmobilizowani do regularnych wizyt na siłowni.

Samotne treningi tylko dla doświadczonych graczy

Zupełnym przeciwieństwem zajęć pod okiem trenera personalnego są samotne treningi na siłowni. Tutaj nie mamy pod ręką osoby, która jest nam w stanie doradzić, poprawić naszą technikę, pokazać jak dokładnie wykonywać ćwiczenie. Dodatkowo wybierając opcję samotnych wizyt na siłowni, tracimy wsparcie, odgrywające kluczową rolę w sytuacjach zwątpienia. Wydaje się, że taka forma treningu jest przeznaczona dla doświadczonych osób, które już dawno rozpoczęły swoją przygodę z treningiem siłowym. Z pewnością takiego rozwiązania nie można polecić osobie stawiającej pierwsze kroki na lokalnych siłowniach.

Znaczącym plusem takiego rozwiązania są jednak kwestie finansowe. W przypadku samotnych treningów uiszczamy tylko i wyłącznie miesięczną składkę za karnet. Stała współpraca ze specjalistą w sposób znaczący może nadszarpnąć nasz budżet.

W grupie siła – zorganizowane zajęcia fitness

Zajęcia fitness to jednocześnie idealny bodziec na start dla początkujących i fajnie urozmaicenie treningu doświadczonych osób. Ogromnym plusem zorganizowanych zajęć fitness jest możliwość dołączenia do nich w ramach wykupionego abonamentu na siłownie. Każda placówka ma inny rozkład zajęć grupowych, jednak każdy w nich znajdzie coś dla siebie. Od sportów walki, po zumbę czy relaksację. Nie bez znaczenia jest także sam fakt ćwiczenia w grupie, która z pewnością motywuje. Minusy? Instruktor pokaże nam ćwiczenie, ale nie jest w stanie indywidualnie poprawić ewentualnych błędów przy jego wykonywaniu.

Każda z wymienionych form treningu ma swoje wady i zalety. Ćwiczenia z trenerem personalnym polecane są początkującym osobom. Zarówno samotny trening, jak i zorganizowane zajęcia fitness to bardzo korzystna opcja dla osób już obytych z treningiem siłowym. Jedno jest pewne. Każda z powyższych możliwości jest dobrym argumentem, aby rozpocząć pracę nad swoim ciałem!