Aktywność fizyczna jest zalecana osobom w każdym. Dzięki niej wpływamy pozytywnie na działanie całego organizmu, a w naszych mózgach wytwarzają się hormony szczęścia. Jedną z popularniejszych codziennych aktywności jest jazda na rowerze. Ale co zrobić w przypadku gdy boimy się o bezpieczeństwo naszej babci czy dziadka podczas rowerowych wycieczek.

ROWER TRÓJKOŁOWY IDEALNY DLA SENIORÓW

Na rynku dostępne jest wiele modeli rowerów trójkołowych dzięki, którym nie musisz się bać, gdy Twoja babcia postanowi wyruszyć na wycieczkę do parku czy na zakupy. W ofercie znajdziecie rowery klasyczne oraz takie, które posiadają wmontowany mały silnik.

Niezależnie od tego, którą opcje wybierzesz, konstrukcja rowerów trójkołowych jest bardzo stabilna i bezpieczna. Pozwala ona na swobodna jazdę bez konieczności balansowania ciałem. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób ze schorzeniami takimi jak stwardnienie rozsiane czy choroba Parkinsona. Utrata równowagi podczas jazdy, może prowadzić do niebezpiecznych i groźnych upadków. Dzięki bardzo dobrze wywarzonej konstrukcji osoby starsze mogą w każdym momencie wycieczki zatrzymać się i odpocząć bez konieczności zsiadania z roweru. Co ważne podczas jazdy rowerem trójkołowym osoba starsza nie musi przechylać ciała, aby wykonać skręt. Również w ten sposób zapobiegając utracie równowagi, co może doprowadzić do groźnych złamań.

Rowery trójkołowe będą również świetnym sprzętem fizjoterapeutycznym oraz bardzo dobrą alternatywą dla codziennych nudnych treningów na sali rehabilitacyjnej. Seniorzy zmagający się na co dzień ze schorzeniami układu kostnego czy mięśniowego, będą mogli pozostać w świetnej formie fizycznej. Co za tym idzie na dłużej pozostaną niezależni i w dobrym zdrowiu. A czynności dnia codziennego nie będą dla nich wyzwaniem. Także samopoczucie ulegnie poprawie gdy starsze osoby będą czuły się sprawne i zdrowe.

TRÓJKOŁOWIEC IDEALNY

Dlaczego rowery trójkołowe są idealnym rozwiązaniem dla osób starszych? Po pierwsze obecność dwóch kół na tylnej osi, dzięki czemu pojazd jest bardzo stabilny i zachowuje równowagę, nawet po zaprzestaniu jazdy. Nie musimy się więc martwić o bezpieczeństwo seniora. Kolejnym ważnym elementem jest przestrzeń ładunkowa, która znajduję się pomiędzy tylnymi kołami. Rower trójkołowy w ten sposób jest idealnym środkiem transportu całkiem dużych zakupów.

Trójkołowiec to także inwestycja w zdrowie seniora. Podczas użytkowania roweru zwiększa się siła mięśniowa oraz zakres ruchów w stawach. Stabilna konstrukcja zapewnia bardzo dobra stabilizacje dla kręgosłupa. Jest to istotne gdy występują stany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa. W wielu schorzeniach jazda na rowerze przeciwdziała groźnym przykurczom oraz świetnie wpływa na działanie układu oddechowego i krążenia.

Tak więc decydując się na zakup roweru trójkołowego przeciwdziałamy wielu schorzeniom wieku starszego, na dłużej zapewniając naszym seniorom niezależność oraz dobre samopoczucie. Dzięki temu osoby starsze mogą dłużej cieszyć się zdrowym życiem wśród bliskich i wnuków.

Nie bójmy się więc zainwestować w rower dla starszych. jest to inwestycja zarówno w dobre samopoczucie i lepsze zdrowie osób starszych.