Zabiegi kwasami na twarz zyskały ostatnio na popularności. Stosując je regularnie, nasza skóra będzie odmłodzona, odświeżona i oczyszczona. Decydując się na używanie kwasów w codziennej pielęgnacji, należy pamiętać, że poszczególne kwasy różnią się między sobą efektami i zastosowaniem. Aby przybliżyć Wam, jakie korzyści można uzyskać stosując kwasy kosmetyczne, stworzyliśmy podręcznik – rodzaje kwasów kosmetycznych i ich działanie. Lektura tego artykułu pomoże Wam podjąć decyzję, na jaki zabieg kwasami na się zdecydować.

Kwas mlekowy – pomoc w walce ze zmarszczkami

Kwas mlekowy to jeden z najpopularniejszych składników jakościowych kosmetyków. Charakteryzuje się on właściwościami antybakteryjnymi, dzięki czemu doskonale radzi sobie z problemami skóry tłustej oraz ze skłonnością do trądziku. Ma silne działanie przeciwstarzeniowe. Skrupulatne jego stosowanie w codziennej pielęgnacji pozwala na spłycenie zmarszczek i skutecznie redukuje pojawianie się nowych. Jako regulator pH, przywraca skórze odpowiedni fizjologiczny odczyn, co pozytywnie wpływa na jej stan i polepsza wygląd. Zabiegi na twarz z kwasami z jego wykorzystaniem można znaleźć w ofercie Instytytu Beauty Derm. Zobacz jakie korzyści możesz uzyskać, na https://instytutbeautyderm.pl/oferta/kosmetologia-twarz/zabiegi-z-kwasami/.

Kwas migdałowy – naturalny peeling

Kwas migdałowy to naturalnie występujący składnik. W Polsce nie jest on jeszcze tak popularny, choć jego działanie jest bardzo pozytywne dla kondycji skóry. Ma on naturalne właściwości peelingujące, dzięki czemu bardzo często jest składnikiem peelingów enzymatycznych. Doskonale sprawdza się w walce z trądzikiem. Pozytywnie wpływa na rekonstruowanie się skóry, dlatego szczególnie poleca się go osobom z bliznami, rozstępami, a nawet zmarszczkami.

Kwas azelainowy – skuteczny na trądzik

Kwas azelainowy najlepiej sprawdza się w walce z trądzikiem. Ten jeden składnik, ma wszystkie te działania, które powinien mieć każdy dobry specyfik do skóry trądzikowej. Przede wszystkim działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, minimalizując powstawanie nowych zmian skórnych i rozwijaniu się starych. Jego działanie złuszczające to nieoceniona pomoc w redukcji krost i zanieczyszczeń, które są przyczyną powstawania kolejnych wyprysków. Działa również wybielająco powodując, że ślady po zmianach skórnych są mniej widoczne.

Kwas salicylowy – zadziałaj antybakteryjnie

Kwas salicylowy to również składnik naturalny, pozyskiwany z kory wierzby. Należy do bardzo popularnych składników wielu kosmetyków, zwłaszcza tych, które mają być odpowiedzią na zmiany trądzikowe. Ma silne właściwości antybakteryjne, co skutecznie przeciwdziała pojawianiu się nowych zmian trądzikowych i oczyszcza skórę. Działa przeciwzapalnie i antyseptycznie, minimalizując ryzyko wystąpienia kolejnych zmian. Ma właściwości antygrzybiczne, które mogą stać się nieocenione w walce z różnego rodzaju chorobami skórnymi.

Zabiegi kwasami na twarz są bardzo różnorodne. Decyzja o tym, który wybierzesz, powinna być kierowana potrzebami Twojej skóry. Kwasy mają bardzo intensywne działanie, które pomaga w walce z wieloma niedoskonałościami skóry i dzięki temu zabiegi z ich udziałem są bardzo różnorodne.