Moda na zdrowy tryb życia przez ostatnie lata nie traci na popularności, oprócz diety wykluczającej wszelkie produkty wysoko przetworzone, musimy również pamiętać o ruchu, który jest drugim kluczowym czynnikiem gwarantującym dobre samopoczucie. W rodzajach diet, jak i dyscyplinach sportowych można śmiało przebierać, dlatego każdy powinien znaleźć coś, co mu odpowiada.

W przypadku sportu najprościej jest zacząć biegać, ponieważ nie wymaga to w zasadzie żadnego specjalistycznego sprzętu. Wyjątkiem mogą być buty, w które warto zainwestować, żeby między innymi nie zrobić sobie krzywdy. Jednak jeśli zdążyłeś już pokochać bieganie na tyle, że nie możesz sobie wyobrazić życia bez niego, to rozsądnie byłoby zastanowić nad akcesoriami, które pomogą Ci w jeszcze bardziej efektywnym treningu. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek na temat dodatków dla biegacza.

Zegarek do biegania

Zegarek sportowy jest bardzo ciekawym gadżetem, który sprawdzi się w wielu sportach, jednak dla biegaczy stanowi często nieodłączny element treningu. Powodów jest kilka, przede wszystkim pozwala on na mierzenie tętna, które podczas biegu jest szalenie istotne. Dodatkowo ma funkcję zapisywania swoich wyników, które pomagają w późniejszej analizie, a w konsekwencji w polepszaniu swojej formy. Niektóre z nich posiadają takie funkcje jak krokomierz, czy GPS, który jest dużym ułatwieniem w przypadku treningów odbywanych na zewnątrz.

Warto wybrać taki, który ma dość duży wyświetlacz, aby w trakcie biegu nie mieć wątpliwości co do liczby pokazanej na ekranie. Istotna również jest praca jego baterii, powinna być jak najdłuższa, abyśmy nie musieli się frustrować przy częstym jego rozładowywaniu.

Opaska na telefon do biegania

Kolejnym akcesorium, które jest bardzo przydatne podczas biegu, jest opaska do biegania, w której można umieścić swój telefon. Jeśli nie potrzebujemy specjalnych funkcji, które posiada jedynie zegarek do biegania, to śmiało możemy używać wyłącznie swojego telefonu, który dzięki sportowym aplikacjom będzie mógł nam dostarczyć podobnych informacji, co zegarek.

Oczywiście aplikacje nie są aż tak precyzyjne, jak zegarki dostosowane stricte do ich posiadaczy, jednak dostarczają nam podobnych danych w przybliżeniu. Kolejnym plusem takiej opaski jest możliwość słuchania muzyki w trakcie treningu, bez której wielu biegaczy sobie nie wyobraża tego sportu.

Buty trailowe

Jeśli jesteś fanem biegania w terenie, to koniecznie zaopatrz się w buty trailowe, które sprawią, że Twoja przyjemność z treningu będzie na dużo wyższym poziomie. Biegać w terenie, to nie znaczy biegać na zewnątrz, czyli po asfalcie, czy chodnikach, ale w lesie, czy po górskich szczytach już jak najbardziej. Z tego względu buty, które są przeznaczone do biegania po bieżni, czy asfalcie nie nadają się do biegania w warunkach naturalnych. Jedną z głównych różnic jest konieczność posiadania bardziej rozbudowanego bieżnika, który musi zapewniać lepszą przyczepność do trudniejszego podłoża.

Bieganie jest jednym z niewielu sportów, w których jedynym, co się liczy, są nasze osobiste chęci i samozaparcie. Dlatego jak już jesteś zagorzałym fanem biegania, które jest praktycznie bez kosztowe, to możesz sobie pozwolić na kupno ciekawych akcesoriów, które pomogą CI w realizacji coraz nowszych sportowych celów, poprawią Twoją kondycję, zminimalizują ryzyko kontuzji, czy też zwyczajnie uprzyjemnią Twój trening.