O postanowieniach noworocznych zapominamy już mniej więcej w lutym. Wtedy wszystko wraca do starego (ale czy dobrego?) porządku. Częstym błędem, który popełniamy w trakcie ich próby spełnienia, jest zbyt optymistyczna wizja szybkiego osiągnięcia celu lub chęć zmiany wszystkich złych nawyków jednocześnie. Wtedy okazuje się, że nie jesteśmy w stanie wypełnić tego, co przecież sobie obiecaliśmy kilkadziesiąt dni temu, a to z kolei skutkuje obniżonym poczuciem wartości, które zniechęca nas do podejmowania jakichkolwiek kroków w stronę zmiany.

Z tego powodu, że problem ten jest dosyć powszechny, postanowiliśmy napisać ten artykuł, w którym przedstawiamy najczęściej deklarowane postanowienia noworoczne oraz pomocne sposoby, które pozwolą na zrealizowanie ich w 2020 roku.

Rozstanie się z nałogami

Bez dwóch zdań jednym z najpopularniejszych postanowień noworocznych jest porzucenie negatywnych dla nas w skutkach nałogów. Najczęściej związane są z paleniem papierosów, czy nadużywaniem alkoholu. Jak zatem pomóc sobie w skutecznym porzuceniu tych nawyków? Otóż w przypadku palenia papierosów niezwykle pomocne okazują się aplikacje mobilne, które monitorują przebieg naszego odwyku, polepszającą się kondycję, motywując wciąż podwyższającą się kwotą, którą oszczędzamy dzięki niewydawaniu pieniędzy na kolejną paczkę.

Rozpoczęcie zdrowego trybu życia

Kolejnym topowym postanowieniem, którego realizację obiecujemy sobie na początku stycznia, jest oczywiście przejście na zdrowy tryb życia, który ma skutkować utratą kilku zbędnych kilogramów. Często chcemy zrobić to szybko, może trochę boleśnie, ale jednak szybko, bo przecież czas się liczy, prawda? No właśnie nie do końca… W momencie, gdy pragniemy szybkich efektów, jesteśmy skłonni do różnych rzeczy, jednak na pewno nie do ciężkiej, regularnej pracy nad sobą i nad własnym ciałem.

Aby nasza metamorfoza miała sens, musimy uzbroić się w cierpliwość i zacząć planować nasze posiłki, treningi. Dobrym sposobem, który może nas zmotywować będzie kupno karnetu na siłownie.

Udanie się na wymarzone wakacje

Nasze marzenia o podróżach do miejsc, które widzieliśmy na filmach albo w mediach społecznościowych to standard. Nie pozwólmy na to, abyśmy w kolejnym roku odwiedzili je wyłącznie w wyobraźni. Zaplanujmy wcześniej naszą wymarzoną podróż, dzięki temu będziemy mogli kupić tańsze bilety lotnicze i mniej zapłacimy za pobyt w hotelu. Dodatkowo takie oczekiwanie będzie motywujące w trakcie codziennych, często żmudnych obowiązków.

Jeżeli mimo wcześniejszego zaplanowania i związanych z tym niższych kosztów i tak wydaje nam się, że nie podołamy finansowo takim wakacjom, to świetnym rozwiązaniem może być praca za granicą na okres wakacyjny. Programy oferowane przez polskie firmy typu work and travel na pewno pomogą spełnić nam najskrytsze marzenia o podróżach, nawet tych do USA.

Te trzy postanowienia najczęściej bywają wymieniane przez nas w rozpoczynającym się roku. Okazuje się, że kluczem do ich spełnienia jest sumienność, wcześniejsze planowanie i oczywiście trzymanie się tych planów. Oczywiście  nie możemy popadać w skrajności, wtedy może się okazać, że jesteśmy więźniami swoich własnych postanowień. Starajmy się złapać balans i krok po kroku dążyć do wcześniej wyznaczonych sobie celów.