Polhumin R to lek stosowany u osób, które borykają się z uciążliwościami choroby jaką jest cukrzyca. Zaburzona produkcja insuliny w ich organizmie sprawia, iż są one zmuszone do przyjmowania tej substancji na przykład w postaci roztworów do wstrzykiwań. Jednym z nich jest właśnie Polhumin R, który ma 100 j.m. w jednym mililitrze roztworu. Insulina zawarta w tym preparacie jest wysokooczyszczona i biosyntetyczna.

Nie ma jednego sposobu dawkowania tego preparatu, gdyż tak naprawdę sytuacja każdego pacjenta jest inna i potrzebuje on różnych ilości insuliny każdego dnia. Lekarz może określić stosowną dawkę dla konkretnej osoby w oparciu między innymi o takie informacje jak przyjmowane przez nią leki, wiek chorego i ogólny stan jego zdrowia. Ważne jest także aby przede wszystkim wziąć pod uwagę poziom cukru zarówno a moczu jak i we krwi, które to wskaźniki powinny być na bieżąco monitorowane.

Jeżeli chodzi o podawanie preparatu Polhumin R to podobnie jak w przypadku innych insulin jest on podawany podskórnie. Jedynie w sytuacji gdy pacjent jest leczony klinicznie możliwe jest zastosowanie go dożylnie albo domięśniowo.

Po wstrzyknięciu leku Polhumin R podskórnie w przybliżeniu zaczyna on działać po 30 minutach, jego maksymalne działanie odnotowuje się zazwyczaj po jednej do trzech godzin od iniekcji, natomiast całkowite działanie trwa około ośmiu godzin.

Po otwarciu preparatu możemy go przechowywać do 28 dni w temperaturze nieprzekraczającej 25 stopni Celsjusza. Jeszcze nie otwarte opakowanie trzymamy w temperaturze od dwóch do ośmiu stopni Celsjusza, chroniąc go także przed światłem.