Osoby, które na co dzień walczą z przykrymi dolegliwościami jakie niesie ze sobą cukrzyca, muszą bardzo uważnie obserwować reakcję organizmu na stosowaną insulinę. Polhumin N jest zawiesiną, która każdego dnia wspiera w tej walce tysiące diabetyków. Insulina w niej zawarta charakteryzuje się tym, iż jest biosyntetyczna i wysokooczyszczona, a jeden jej mililitr ma 100 j.m.

Dawki preparatu Polhumin N dostosowywane są do indywidualnych potrzeb każdego diabetyka. Niezwykle istotne w takiej sytuacji jest dokładne oraz regularne sprawdzanie poziomu cukru oczywiście we krwi ale też w moczu pacjenta. Poza tym przy decydowaniu o dawkowaniu zwraca się szczególną uwagę na wiek osoby przyjmującej insulinę, na stan jej zdrowia oraz rodzaj leków, które aktualnie zażywa. Często duże znaczenie dla ustalenia dawek leku Polhumin N jest także to czy dana osoba jest aktywna fizycznie.

Preparat Polhumin N wstrzykiwany jest podskórnie, początek działania następuje zazwyczaj po 1,5 godziny, maksymalne działanie od 4 do 12 godzin, a całkowity czas jego działania to 24 godziny.

Zanim użyjemy wkładu z insuliną Polhumin N musimy go kilka razy poobracać z góry w dół, do momentu aż szklana kulka, która się w nim znajduje, zacznie się swobodnie poruszać między jego końcami. Trzeba to powtarzać do czasu gdy powstanie jednorodna zawiesina. Dopiero wówczas możemy umieścić wkład we wstrzykiwaczu i zastosować insulinę. Jeżeli jednak już na początku to zrobiliśmy, poruszajmy wkładem wraz ze wstrzykiwaczem, do uzyskania pożądanego efektu.