Poduszka z pianki wiskoelastycznej odciąża krążki międzykręgowe, dzięki czemu przestajemy być spięci i odczuwać ból w górnym odcinku kręgu szyjnego.

Pianka dla niezwykłych ludzi

Pianka wiskoelastyczna, to inaczej pianka z pamięcią kształtu lub pianka leniwa. Jest to wyjątkowy materiału, opatentowany przez naukowców NASA, którzy szukali rozwiązania dla astronautów, aby zamortyzować nacisk wywierany na ciała astronautów przy wystrzelaniu statku kosmicznego oraz  zapobieganiu powstawania odleżyn w trakcie ciągłego przebywania w jednej pozycji. Dopiero po kilku latach zaczęto wykorzystywać ten niezwykły materiał w produkcji poduszek i materacy do snu.

Pianka wiskoelastyczna – co to takiego?

Pianka wiskoelastyczna jest materiałem wysoce elastycznym, odpornym na nacisk. Dzięki swojej wyjątkowej budowie podpiera ciało i daje odpoczynek mięśniom, leżąc na niej mamy wrażenie „unoszenia się w powietrzu” – pianka nie wywiera nacisku na poszczególne mięśnie, a dostosowuje się do naszego ciała oraz pozycji w jakiej śpimy.

Dodatkowo struktura pianki jest perforowana, dzięki czemu wilgoć w poduszce wyparowuje i utrzymywana jest w niej stała temperatura. Poduszka reaguje na temperaturę twojego ciała, pozostaje ciepła tyle, ile na niej leżysz.

Jaką poduszkę wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele poduszek ortopedycznych. Najważniejsza przy doborze poduszki jest pozycja w jakiej śpimy. Poduszki różnią się kształtem i wspierają odpowiednie odcinki kręgosłupa w zależności, od miejsca, które powinny wspierać. Modele dostępne są często w różnych rozmiarach w zależności od naszych gabarytów, najczęściej dobieramy poduszkę według szerokości barków.

Dla kogo?

Czy tylko osoby chore na kręgosłup powinny wybierać taką poduszkę? Odpowiedź jest prosta: nie. Poduszka z pianki wiskoelastycznej to dobre rozwiązanie dla każdego z nas. Nad korzystaniem z poduszki z pianką wiskoelastyczną powinni zastanowić się wszyscy alergicy. Pianka jest materiałem sztucznym, dzięki czemu nie osiadają się w niej roztocza. Dodatkowo na wiele poduszek można kupić pokrowce z probiotykami dla alergików, które pomagają w redukcji astmy i alergii.

Mnogość możliwości

Pokrowce na poduszki z pianki wiskoelastycznej to nie tylko rozwiązanie dobre dla alergików. Bawełniane pokrowce pozwalają nam na dłuższe utrzymanie poduszki w dobrym stanie, łatwo się ściągają i nadają się do prania. Istnieje wiele rodzajów pokrowców, oprócz tych dla alergików, dostępne są na przykład takie zawierające kapsuły zapachowe z olejkami – sen łączymy z aromaterapią i relaksem.

Poduszka przyszłości

Dzięki wszystkim zaletom poduszki z pianki wyrasta ona na numer jeden spośród poduszek. W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie około 10 godzin w ciągu doby spędzamy przy komputerze, ta rehabilitacyjna poduszka jest rozwiązaniem, dzięki któremu zaznamy ulgi i prawdziwego odpoczynku.

Sprawdź ofertę poduszek z pianki wiskoelastycznej na stronie: http://www.centrummateracy.com/poduszki/.