Coraz powszechniejsze na rynku stają się produkty bezpieczne dla środowiska naturalnego. Możemy znaleźć je nawet w branży dbającej o komfort naszego snu. Dlaczego warto kupować poduszki z bio pianki? Czym się wyróżniają?

Bio poduszki i ich ortopedyczne właściwości

Porządny sen to przede wszystkim regeneracja organizmu, odpoczynek dla kręgosłupa. To właśnie dlatego w obowiązkowym wyposażeniu sypialni powinna znajdować się odpowiednio dobrana poduszka. Idealnie sprawdzają się właśnie poduszki stworzone z bio pianki, ponieważ ich plastyczność sprawia, że stanowią bardzo dobre podparcie dla głowy i szyi. Dzięki właściwościom termoplastycznym pianka zmienia kształt pod wpływem temperatury ciała i dopasowuje się do jego pozycji nie powodując uczucia nacisku. Za sprawą prawidłowego dopasowania łagodzi ona także dolegliwości związane z chrapaniem, bólami głowy i bezsennością.

Poduszka idealna dla alergików

Szczególnie ważne dla zdrowego snu jest także higiena pościeli. Roztocza są nieuniknionym elementem codzienności, dlatego warto wybrać poduszkę, która będzie ograniczała ich osadzanie się. Biopoduszki charakteryzują się wyposażaniem w sieć kanalików, które odprowadzają nadmiar ciepła i wilgoci, poprawiając przewiewność poduszki i ograniczając rozwój pleśni i bakterii. Dzięki takiej budowie są odpowiednie dla astmatyków, alergików i osób chcących spać zdrowo.

Wybierając ten produkt dbasz o ekologię

Poduszki z bio pianki to produkt wyróżniający się przede wszystkim ze względu na ekologiczny sposób produkcji. Komponenty zazwyczaj wytworzone z ropy, w tym przypadku zastąpione są najnowszymi materiałami pochodzącymi z naturalnych olejków. Kupienie takiej poduszki oznacza wprowadzenie do sypialni ekologicznego rozwiązania i wykazanie się dbałością o środowisko naturalne.

Poduszka Bio Double

Na rynku dostępne jest szerokie spektrum poduszek, co umożliwia odpowiednie dopasowanie produktu do własnych potrzeb. Dokonując wyboru warto zwrócić uwagę na poduszkę Bio Double. Charakteryzuje ją podwójny komfort zapewniony dzięki dwóm rożnym stronom, na których można spać. Jedna z nich wykonana jest z opisywanej bio pianki z dodatkiem składników uzyskanych ze źródeł odnawialnych. Drugą stronę wyróżnia niezwykła miękkość osiągnięta za sprawą wykonania jej z materiału Supersoft. Poduszka zawiera także typowe dla tych produktów otwory powodujące jej przewiewność. Dodatkowym atutem jest Pokrowiec PROBIOTIC. Zawarte w materiale probiotyki pozwalają w naturalny sposób ograniczyć rozwój bakterii, grzybów i roztoczy, co utrzymuje wysoki poziom higieny w łóżku. Poduszka ta jest więc odpowiednia dla alergików, astmatyków i osób z zaburzeniami odporności.

Odpowiedni komfort snu to podstawa dla utrzymania dobrego stanu zdrowia. Poduszka powinna zatem gwarantować higieniczność i odpowiednio dopasowywać się do ciała. Ciekawą propozycją są więc produkty wykonane z bio pianki, które oprócz komfortu snu gwarantują także dbałość o środowisko.

Sprawdź poduszki ortopedyczne w centrummateracy.com.