Schorzenia kręgosłupa potrafią przemienić życie w koszmar. Każdy ruch może wywołać ból, każda pozycja nie jest wystarczająco wygodna. Nawet sen nie sprawia już takiej przyjemności, jak kiedyś – zanim się pojawił. Są jednak sposoby na uśmierzenie tego bólu i odegnanie dyskomfortu. Problemy z kręgosłupem stają się lżejsze do zniesienia dla osób, które używają specjalnie dla nich zaprojektowanych poduszek.

W odpowiednim położeniu

Chociaż leczenie schorzeń i urazów kręgosłupa jest nieodzowne i to właśnie ono przynosi największą ulgę, korzystanie z poduszki ortopedycznej jest doskonałym domowym pomocnikiem w walce z bólem. Poduszka taka zapewnia użytkownikowi stabilną, neutralną pozycję kręgosłupa, dzięki czemu nie jest on nadwyrężany.

Jak to działa?

Poduszka dla osób cierpiących na problemy z kręgosłupem jest zupełnie inna niż tradycyjne poduszki. Jej najważniejszym atrybutem jest ergonomiczny kształt, pozwalający na takie ułożenie głowy i szyi, aby kręgosłup w żaden sposób nie był przeciążany. Utrzymanie kształtu takiej poduszki jest możliwe dzięki stosownej twardości materiałów, z których została wykonana – specjalnych pianek poliuretanowych i termoplastycznych. Za sprawą określonej twardości poduszka zachowuje swoją docelową formę: charakterystyczne wgłębienie przebiegające wzdłuż poduszki.

Dla kogo?

Poduszki ortopedyczne, takie jak poduszki z CentrumMateracy.com, są dedykowane przede wszystkim osobom, u których stwierdzono urazy lub schorzenia kręgosłupa. Stosowanie takiej poduszki znacznie wspomaga leczenie. Nie jest jednak powiedziane, że taka poduszka nie powinna być stosowana także przez zdrowe osoby. Każdy z nas w jakiś sposób nadwyręża kręgosłup: czy to przez noszenie zbyt ciężkich toreb, siedzący tryb życia, garbienie się nad książką itd. Dlatego też każdy może prewencyjnie odciążać swój kręgosłup używając poduszki ortopedycznej. Spanie na takiej poduszce może niwelować wszelkie oznaki zmęczenia i sztywności.

W zależności od potrzeby

Wybór poduszek ortopedycznych na rynku jest bardzo duży. Można je podzielić na różne kategorie, ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, ze względu na typ schorzenia kręgosłupa, ze względu na ułożenie ciała podczas spania i oczywiście ze względu na cenę.

Poduszki z pianki poliuretanowej są mniej specjalistyczne niż poduszki z pianki termoplastycznej. Te pierwsze mogą z powodzeniem stosować osoby stosujące profilaktykę, zaś te drugie kierowane są do osób, u których wystąpiły już problemy z kręgosłupem.

Nie ma też znaczenia, w jakiej pozycji śpi potencjalny użytkownik – znalezienie poduszek dla osób śpiących na boku, plecach czy nawet brzuchu to żaden problem.

Wybieraj z głową

Jeżeli cierpisz z powodu problemów z kręgosłupem, to naturalne, że chcesz sobie pomóc. Zanim jednak sięgniesz po poduszkę ortopedyczną, skonsultuj się ze swoim lekarzem – może się bowiem okazać, że należysz do tej nielicznej garstki osób, których dolegliwość nie pozwala na używanie poduszki ortopedycznej. Być może też twój lekarz pomoże ci dobrać taką poduszkę, która przyniesie ci najwięcej dobrego.