Paradigm 722 Real-Time jest niczym innym, jak nowoczesnym systemem podawania pacjentowi insuliny, gdzie cała procedura przebiega za pomocą pompy i kontrolowana jest ona przez nieustanne kontrolowanie odczytu glikemii w czasie rzeczywistym.

Poprzez stałą kontrolę poziomu glikemii, leczenie cukrzycy przechodzi na zupełnie nowy poziom profesjonalizmu i troski o zdrowie oraz samopoczucie pacjenta. Teraz, możliwy jest nie tylko stały wgląd w parametry i ocena stanu zdrowia pacjenta, ale także i natychmiastowa interwencja w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia.

Dawkowanie, dozowane i obliczane jest przez wbudowany w system kalkulator Bolusa. Kalkulator taki, pozwala na obliczenie w jak najdokładniejszy sposób, jaka dawka powinna zostać wprowadzona do organizmu, by wystarczająco wspomóc funkcjonowanie pacjenta, jednocześnie nie stwarzając zagrożenia dla jego zdrowia i życia.

Kalkulator Bolusa, oblicza dawkowanie w oparciu o unikanie hiper – i hipoglikemii poposiłkowych, co stanowić mogłoby niemały problem w przypadku prowadzenia obliczeń ręcznych. Wielkość bolusa, określana zostaje za każdym razem na podstawie indywidualnych, spersonalizowanych ustawień pacjenta, odczytu glukozy, wprowadzonej ilości wymienników i kontroli poziomu insuliny. Wszystkie te elementy, pozwalają określić możliwie najdokładniej dawkowanie insuliny.

Paradigm 722 Real-Time, swój potencjał zawdzięcza trzem elementom, jakie wchodzą w skład zestawu: transmiter, sensor oraz Transmiter MiniLink. Urządzenia te, działają razem, pozwalając na uzyskanie możliwie najlepszych wyników poprzez elastyczność, funkcjonalność i swobodny przepływ danych dzięki połączeniu transmitera z pompą. Połączenie to jest nowoczesne i stabilne a gwarantuje je zapewnienie stałego i bezprzewodowego przesyłu danych z użyciem fal radiowych.

Najnowszy system leczenia cukrzycy, a raczej, minimalizowanie skutków tej choroby, obejmuje także zupełnie nowe, nieznane dotąd funkcje, spośród których na szczególną uwagę zasłuży odczyt poziomu glikozy w organizmie, obliczany w czasie rzeczywistym oraz zapamiętywanie wcześniejszych odczytów, co pozwoli na kontrolowanie przebiegu leczenia.