Paradigm 712 to zupełnie nowa generacja pomp insulinowych. Stworzono ją z myślą o potrzebach współczesnych ludzi, którzy oprócz funkcjonalności, oczekują także i szeregu innych cech, które mają z reguły znaczenie estetyczne. Pompa, aby spełnić wymagania współczesności, gdzie technologia charakteryzuje się wysokim poziomem zaawansowania, musi być lekka i łatwa w obsłudze.

Paradigm 712, właśnie takim urządzeniem jest. Główne, dostrzegalne gołym okiem parametry, jakie posiada urządzenie tego typu, to: niewielkie gabaryty, mała waga, kilka wariantów kolorystycznych oraz wyposażenie, w którym znajduje się także i praktyczny pilot służący do podawania insuliny zdalnie.

Urządzenie, obejmuje oczywiście także i cenne właściwości medyczne, takie jak, między innymi: trzy dostępne w szybki i łatwy sposób rodzaje bazy oraz także, trzy różne rodzaje bolusów. Takie parametry, pozwalają uzyskać możliwie jak najwyższy poziom dopasowania sprzętu do oczekiwań, potrzeb i stylu życia, jaki prowadzą pacjenci zmagający się z cukrzycą.

Regulacja poziomu insuliny we krwi dotąd bardzo często wspomagana była spożyciem odpowiednich ilości węglowodanów. Przy korzystaniu z dobrodziejstw pompy insulinowej, pamiętać należy o szeregu działań, jakich podjąć trzeba się, by zapomnieć hipoglikemii. Spożycie dużych ilości węglowodanów, już nie jest konieczne; maksymalna regulacja występuje dzięki zastosowaniu właśnie nowej generacji pomp. Nowa generacja, obejmuje także i funkcję znaną jako BG Remainder.

Jej główną cechą jest naprowadzanie na właściwy tor pacjentów, którzy odczuwają pewne pogorszenie w stosowaniu insuliny. Insulina, dzięki BG Remainder jest kontrolowana na bieżąco, co przekłada się na szybszą interwencję, kiedy zajdzie taka konieczność.  Pozwala to na odpowiednio szybki powrót do zdrowia. Prócz zagwarantowania szybkości działania, pompa insulinowa nowej generacji to także i wygoda oraz bezpieczeństwo, zapewniane przez nowoczesną technologię precyzyjnego dozowania insuliny, blokadę uruchamiającą się, kiedy stan cukru we krwi wynosi poniżej 60 mg%, czy umożliwienie czasowej zmiany bazy.