Okulary robią obecnie tak wielką furorę, nie tylko na rynku optycznym, ale przede wszystkim na rynku stylizacyjnym, jakiej nie robiły jeszcze nigdy. Powoduje to, iż niemal każda osoba chce je nosić. Sprawiły to ich oprawki, które uchodzą wręcz za pożądany element garderoby nadający nam szlachetniejszego wyglądu. Tłumaczy więc to fakt dlaczego branża reklamy inwestuje w rynek optyczny, a branża mody chętnie się w niego wkręca.

Wybór okularów to wybór szkieł oraz oprawek

W celu zbadania wzroku oraz ewentualnego dobrania odpowiedniej korekcji wzroku udajemy się przeważnie do salonu optycznego. Najpierw lekarz okulista bada wzrok, a następnie technik optometrysta pomaga dopasować właściwe okulary. Zwraca się wówczas uwagę nie tylko na szkła, które służą temu, aby poprawić widzenie, ale również na oprawki, które tworzą nasz image i rzutują na nasz styl. O ile przy wyborze szkieł nie posiadamy wyboru, bo wady wzroku nie zależą od nas, o tyle przy wyborze oprawek stajemy przed szerokim wachlarzem propozycji do wyboru. Warto jednak pamiętać, iż nie należy wybierać tylko tych oprawek okularów, które się nam podobają, ale te, które do nas pasują. Chodzi przecież o zgrabne współgranie naszej urody z naszym wizerunkiem. Na koniec okulary wyrabia specjalista optyk i wreszcie trafiają one do nas.

Wybieramy kształt oprawek okularów

Kształt oprawek okularów wybiera się stosownie do kształtu twarzy. Podobne zabiegi wykonuje się przy wyborze kształtu brody, czy fryzury. Osoby z twarzą okrągłą stawiają na oprawki kwadratowe i prostokątne, a unikają okularów okrągłych i owalnych. Osobom z twarzą owalną pasuje wszystko. Osoby z twarzą kwadratową i prostokątną wybierają oprawki okrągłe i owalne, a odrzucają okulary kwadratowe i prostokątne. Do osób z twarzą trójkątną pasują oprawki okrągłe, a nie pasują okulary kwadratowe. Istnieją też okulary bez oprawek pasujące do każdego kształtu twarzy.

Kształt oprawek okularów a kształt twarzy
Kształt twarzy Najlepsze kształty

oprawek okularów

Najgorsze kształty

oprawek okularów

Twarz okrągła 1. Kwadratowe

2. Prostokątne

1. Okrągłe

2. Owalne

Twarz owalna 1. Okrągłe

2. Owalne

3. Kwadratowe

4. Prostokątne

_______
Twarz kwadratowa 1. Okrągłe

2. Owalne

1. Kwadratowe

2. Prostokątne

Twarz prostokątna 1. Okrągłe

2. Owalne

1. Kwadratowe

2. Prostokątne

Twarz trójkątna 1. Okrągłe

 

1. Kwadratowe

 

 

Wybieramy kolor oprawek okularów

Kolor oprawek okularów powinien współgrać z kolorem włosów. Czarne i czerwone oprawki pasują do każdego koloru włosów. Okulary w kolorze żółtym i złotym to strzał w dziesiątkę dla włosów rudych i blond, a okulary w kolorze białym i srebrnym dla włosów ciemnych i siwych.

Kształt oprawek okularów a kształt twarzy
Kolor włosów Najlepsze kolory

oprawek okularów

Najgorsze kolory

oprawek okularów

Włosy ciemne 1. Czarne

2. Czerwone

3. Białe

4. Srebrne

5. Kolorowe

1. Żółte

2. Złote

3. Niebieskie

Włosy rude 1. Czarne

2. Czerwone

3. Żółte

4. Złote

5. Niebieskie

1. Białe

2. Srebrne

3. Różowe

Włosy blond 1. Czarne

2. Czerwone

3. Żółte

4. Złote

5. Różowe

1. Białe

2. Srebrne

3. Szare

Włosy siwe 1. Czarne

2. Czerwone

3. Białe

4. Srebrne

5. Szare

1. Zółte

2. Złote

3. Kolorowe

Sprawdź dobre oprawki do okularów na soczewki24.pl.