Sprzęt rehabilitacyjny pozwala zadbać o stan zdrowia i kondycję osób starszych, niepełnosprawnych oraz pacjentów po operacjach. Dzięki swoim zastosowaniom przyczynia się do podniesienia komfortu życia seniorów i podopiecznych cierpiących z powodu rozmaitych schorzeń. Kupno nowego urządzenia do rehabilitacji czy nabycie używanego – sprawdź, które rozwiązanie okaże się najkorzystniejsze.

 

Nowy sprzęt rehabilitacyjny – najlepsze dopasowanie i najwyższa jakość

Zakup nowego sprzętu do rehabilitacji wydaje się najrozsądniejszą inwestycją, jeśli wiemy, że dane urządzenie posłuży choremu lub seniorowi na stałe albo przez dłuższy czas (np. przez kilka miesięcy). Specjalistyczne sklepy medyczne sprzedają produkty w pełni dostosowane do potrzeb pacjentów, osób niepełnosprawnych i trwale unieruchomionych. Bogatą ofertę sprzętu rehabilitacyjnego można znaleźć np. tutaj. Kupując nowe łóżko, wózek inwalidzki albo inne urządzenie w sklepie, zyskujemy gwarancję na określony okres użytkowania. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek awarii albo innych problemów, możemy się na taki dokument powołać. Z kolei po zakończeniu się gwarancji, sklepy medyczne zapewniają też swoim klientom przeglądy techniczne i serwisowanie urządzeń.

Nabycie nowego sprzętu rehabilitacyjnego daje też pewność, że kupiliśmy produkt o najwyższej jakości, w idealnym stanie i nienoszący żadnych śladów zużycia. Okaże się to bardzo ważne w przypadku, gdy dane urządzenie osoba chora, starsza lub niepełnosprawna będzie używać przez długi czas (często każdego dnia). Zakup nowych sprzętów do rehabilitacji wiąże się z poniesieniem dość dużych kosztów, lecz wysoka jakość wynagradza poniesione wydatki. W dodatku, jeśli urządzenie przestanie być potrzebne, można odsprzedać je w komisie, specjalistycznym sklepie albo poprzez aukcję internetową. Co więcej, jeśli zamierzamy kupić nowy sprzęt rehabilitacyjny, mamy szansę wybierać spośród wielu modeli (w przypadku wariantów używanych wybór jest ograniczony) i znaleźć ten najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb i wymagań.

 

Używany sprzęt rehabilitacyjny  – dobry stan i niższa cena

W przypadku, gdy nie dysponujemy kwotą konieczną do zakupu nowego sprzętu rehabilitacyjnego, warto rozważyć nabycie używanych urządzeń czy mebli takich jak specjalistyczne łóżka. Jeśli nie posiadamy wystarczającej sumy albo sprzęt będzie potrzebny przez krótszy czas (np. w trakcie rehabilitacji po przeprowadzonych operacjach czy zabiegach), wyszukanie i kupienie urządzenia z drugiej ręki okaże się znakomitym pomysłem. Używane sprzęty rehabilitacyjne można znaleźć na aukcjach, w komisach, a nawet w profesjonalnych sklepach. Należy jednak pamiętać, że niska cena nie powinna być kluczowym kryterium wyboru.

Wybierając konkretny model trzeba mieć na uwadze stan jego zużycia oraz rodzaj dołączonego wyposażenia. Warto decydować się na sprzęty tańsze niż nowe, a zarazem nienoszące zbyt wielu śladów zużycia, niezniszczone i sprawne. Przed zakupem najlepiej skontaktować się ze sprzedawcą w celu uzyskania wyczerpujących informacji na temat stanu technicznego, roku produkcji i wyglądu mebla czy urządzenia. Korzystniejsze okaże się nabycie sprzętu rehabilitacyjnego wyprodukowanego przez renomowaną, zaufaną firmę, która w razie potrzeby zapewni serwisowanie i zagwarantuje stały dostęp do części wymiennych.

 

Zakup nowego sprzętu do rehabilitacji to długoterminowa inwestycja. Osoby starsze, niepełnosprawne lub chore mogą wówczas korzystać ze sprzętu o najwyższej jakości, zabezpieczonego gwarancją i najlepiej dopasowanego do indywidualnych potrzeb i specyfiki danego schorzenia.  Jeśli jednak sprzęt rehabilitacyjny ma być użytkowany przez krótki okres, a nam zależy na obniżeniu wydatków, warto zdecydować się na nabycie urządzeń noszących pewne ślady zużycia, lecz nadal pełnowartościowych.