Początek roku, to czas, w którym staramy się trzymać naszych noworocznych postanowień. Najpopularniejszym i chyba jednym z trudniejszych do zrealizowania, jest oczywiście, pozbycie się zbędnych kilogramów.

Godziny na siłowni, bieganie czy codzienne treningi w domu, niezależnie od tego, jak chcemy osiągnąć upragniony cel, możemy ułatwić sobie dążenie do niego. Jak? Odpowiednią dietą, bogatą w produkty, które poprawiają nasz metabolizm i przyspieszają spalanie tłuszczu.

Na rynku odżywek, dostępne są dziesiątki preparatów, które w mniejszym lub większym stopniu, pomogą nam pozbyć się zbędnych kilogramów. Jednak tego typu wspomagacze, to nie jedyne wyjście. Wykorzystanie w naszej diecie kilku naturalnych produktów, pomoże nam szybciej osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Co wspomaga odchudzanie?

Na pierwszym miejscu, znalazła się kawa. Jej podstawowym składnikiem jest kofeina, która przede wszystkim, ma działanie pobudzające, jednak pobudza też nasz metabolizm. Okazuje się, że wypicie filiżanki kawy przed treningiem, pozwoli nam nie tylko ćwiczyć dłużej i intensywnej, ale co najważniejsze, przyspieszy spalanie tłuszczu w organizmie. Najlepiej sprawdzi się wypita z samego rana oraz na około godzinę, przed treningiem. Pamiętajmy, by unikać dodawania mleka czy śmietanka, a co najważniejsze cukru – nie chcemy przecież dodatkowych kalorii.

Na drugim miejscu, ulokował się pieprz cayene. Zawiera on bowiem, kapsaicynę – związek przyspieszający procesy spalania tkanki tłuszczowej. Dzienna dawka, tego produktu powinna wynosić około jednej łyżeczki (można ją rozłożyć na kilka porcji). Warto jednak pamiętać, by dodać jedną z nich do przed treningowego posiłku.

Ocet jabłkowy, zawierający substancje czynną – kwas jabłkowy. Nie tyle przyspiesza spalanie tłuszczu w organizmie, co zapobiega jego wchłanianiu. To w pewnym sensie, pierwsza pomoc dla osób odchudzających się, które czeka, większy wysokotłuszczowy posiłek.

Kolejnym naturalnym produktem, który wspomaga nasz trening jest cynamon. Jego najważniejsze działanie, to stabilizacja poziomu insuliny w organizmie, dzięki czemu zmniejsza się nasz apetyt na słodycze. Już jedna łyżeczka cynamonu dziennie, dodawana do posiłków lub kawy pomoże nam osiągnąć wymarzony efekt.

Zielona herbata – chyba najpopularniejszy produkt spożywczy kojarzony z odchudzaniem. Na temat jej zbawiennego wpływu, krąży wiele mitów i legend. Jednak prawdą jest, że zawarte w niej substancje(epigalokatechiny), rzeczywiście pomagają hamować apetyt, przyspieszać spalanie tkanki tłuszczowej i zwiększać termogenezę. Dodatkowo, zielona herbata, blokuje nieco wchłanianie tłuszczy z przewodu pokarmowego.