Nikomu nie trzeba mówić o tym, jak uciążliwa może być choroba wrzodowa. Związane z nią dolegliwości mogą poważnie utrudnić życie i stać się przyczyną problemów ze zdrowiem. Czy istnieją sprawdzone i skuteczne, naturalne leki na wrzody? Wbrew pozorom jest ich sporo. Oto te najbardziej popularne.
W walce ze stanem zapalnym, który często towarzyszy chorobie wrzodowej, pomocny może okazać się imbir lekarski. Ta wyjątkowa roślina pomaga jednocześnie ograniczyć ilość soków trawiennych, które są uwalniane w przewodzie pokarmowym. W naturalny sposób można również chronić schorowany układ pokarmowy. Jako osłona świetnie sprawdza się kora wiązu czerwonego, która może bardzo dobrze osłaniać ściany żołądka. Nagietek lekarski oraz rumianek pospolity to kolejne zioła, z których można korzystać w celu stworzenia możliwie jak najlepszej powłoki ochronnej. Te zioła najlepiej przyjmować w formie herbatek. W trosce o żołądek można też korzystać z siemienia lnianego oraz soku z aloesu.
W walce z wrzodami dobrze sprawdza się sok z surowej kapusty. Zawarte w nim aminokwasy bardzo dobrze wpływają na przewód pokarmowy i mogą okazać się skuteczną ochroną przed wrzodami. Cebula oraz miód, ananas ? oto kolejne produkty, które warto wprowadzić do diety mającej chronić przed chorobą wrzodową.
W przypadku problemów z wrzodami można skorzystać również z leczniczych właściwości wielu innych roślin. Kurkuma pomaga w walce ze stanami zapalnymi, jest też świetnym sposobem na walkę z wiatrami. Przeciwzapalne właściwości ma również traganek, którego dodatkowym walorem jest pozytywny wpływ na cały układ odpornościowy. Gojenie wrzodów pozwala przyspieszyć wypijanie herbatki z mięty pieprzowej, a na złagodzenie dolegliwości żołądkowych zalecanym środkiem jest herbatka z rumianku.