Minęły już czasy, gdy mężczyźni układali włosy tylko na głowie, bo teraz równie chętnie układają je również na twarzy. Broda stała się kolejną wersją fryzury. Za tym trendem podążyło wielu mężczyzn, w tym tych najbardziej znanych, jeszcze bardziej motywując innych do hodowania zarostu. Oto zestawienie najpopularniejszych brodaczy na świecie:

Hugh Jackman

Hugh Jackman

Niezapomniany Wolverine z X-Menów, czyli Hugh Jackman, swój zarost zapuścił właśnie do tej roli. Najwyraźniej sprawdza się to, co głoszą plotki, że broda jest niczym kochanka i gdy ktoś się na nią zdecyduje, to nie ma już ochoty jej porzucać. Teraz ciężko sobie wyobrazić tego urodzonego w 1968 roku aktora bez brody.

Jamie Dornan

Jamie Dornan popularność zyskał za sprawą głównej roli w ekranizacji trylogii bestsellerowych książek Pięćdziesiąt twarzy Greya, Ciemniejsza strona Greya oraz Nowe oblicze Greya. Urodzony w 1982 roku gwiazdor grywał w tej trylogii bardzo odważne sceny. Inny odważny krok, tym razem w jego prawdziwym życiu, to zapuszczenie brody, która uczyniła go jeszcze bardziej atrakcyjnym i pożądanym.

Ryan Gossling

Z perfekcyjnie ułożoną fryzurą i perfekcyjnie przyciętą brodą Ryan Gossling zyskał pewnego roku tytuł najprzystojniejszego mężczyzny na świecie. Oprócz wyglądu jednak błyszczy talentem aktorskim, co udowadnia wielokrotnie na srebrnym ekranie. Urodzony w 1980 roku Ryan Gossling posiada więc talent, dobre geny i styl.

Jake Gyllenhaal

Gdy zaczynał swoją karierą aktorską, nie posiadał brody, teraz jako gwiazda srebrnego ekranu już ją posiada. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że broda czyni VIP-em. Do urodzonego w 1980 roku Jake’a Gyllenhaala image brodacza pasuje perfekcyjnie.

Don Diamont

Moda na sukces to opera mydlana, którą zna każdy, bo nawet jeśli jej nie oglądał, to przynajmniej o niej słyszał. Z racji tego, że zaczęto ją kręcić i emitować w czasach gdy panował trend na golenie się, to niemal wszyscy aktorzy, którzy w niej występują, odznaczają się gładką twarzą. Nie ci jednak, którzy dołączyli do niej w ostatnich latach. Urodzony w 1962 roku Don Diamont stanowi tego najlepszy przykład – wciela się w postać ciemnego charakteru, a zarost nadaje mu tylko jeszcze większego uroku w tej roli.

Tom Ford

Jeden z najbardziej stylowych mężczyzn na Ziemi, czyli Tom Ford, nie posiada zbyt długiej brody, ale posiada ją od wielu lat. Urodzony w 1961 roku projektant mody zasłynął również jako scenarzysta, producent i reżyser filmowy takich kinowych hitów jak Samotny Mężczyzna, czy Zwierzęta Nocy. Zarówno jego kolekcje ubrań, jak też dzieła na srebrnym ekranie i sam zarost, świadczą o niezwykłej wrażliwości estetycznej Toma.

Percy Fawcett

Aby być eleganckim brodaczem, a nie mieć jedynie etykietę zarośniętego chłopa, o swoją brodę i o swoją fryzurę trzeba dbać. Pomagają w tym kosmetyki, zwłaszcza olejek do brody, bo dobry olejek do brody odznacza się właściwościami zdrowotnymi i nawilżającymi włosie. Jedna z marek tworząca olejki do brody to Captain Fawcett. Percy Fawcett zasłynął jako kapitan, który niezależnie od warunków pogodowych zawsze zachwycał swoim wystylizowanym wąsem. Pewnego razu wyruszył w rejs, po którym ślad zaginął. Po niemal stu latach odnaleziono pokład. Na pokładzie z kolei znajdowały się receptury kosmetyków do brody stworzone przez samego kapitana.