Pokłóciłeś się wczoraj z dziewczyną, idziesz po jakieś kwiaty do kiosku, wyciągasz stówkę, ale pani nie ma Ci jak wydać, kupujesz dodatkowo kupon na jutrzejszą loterię. Dziewczyna wyrzuca Cię z mieszkania, a za Tobą lądują kwiatki. Idziesz do knajpy napić się wódki. Kiedy leżysz po kilku dniach kompletnie skacowany, przypominasz sobie o kuponie. Sprawdzasz liczby i już wiesz, że wygrałeś kupę kasy. Co robisz w pierwszej kolejności? Rzucasz soczystymi słówkami na byłą dziewczynę i zaczynasz przeglądać auta, które są w Twoim zasięgu. Na wypadek takiej sytuacji podrzucamy Ci listę 10 najdroższych samochodów na świecie.

10. Saleen S7 Twin Turbo10. Saleen S7 Twin Turbo

Piękny amerykański bolid stworzony na normalne drogi. Marzy Ci się zabawa w Kubicę? Jest to auto stworzone dla Ciebie! Prędkości 374km/h dla tego auta to pikuś. A do setki na zegarach trzeba cisnąć pedał niecałe 3 sekundy. Jest to model, który pokazał Europie, że Amerykanie też potrafią zrobić ładne, szybkie i drogie cacko. Taka przyjemność kosztuje jedynie 555tys. dolarów.

9. SSC Ultimate Aero TT9. SSC Ultimate Aero TT

A może uwielbiacie rekordy Guinnessa? Jeśli tak, to ten samochód jest stworzony dla Was! Co prawda tylko przez chwilę był to najszybszy produkcyjny samochód na świecie ale został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Prędkość jaką osiąga to 412 km/h. Do setki rozpędza się w czasie Twoich 3 mrugnięć, 2,78 sekund. Co nie jest często spotykane w tego typu samochodach, SSC Ultimate Aero TT ma całkiem bogate wyposażenie. Cena to jedyne 750 tys. dolarów.

8. Henessey Venom GT8. Hennessey Venom GT

Niewątpliwie jeden z ciekawszych samochodów w tym zestawieniu. Przy tworzeniu samochodu siły połączyła Ameryka i Wielka Brytania. Maksymalne osiągi tego auta to 440 km/h. Żeby zobaczyć setkę na zegarach wystarczy 2,4 sekundy, a żeby poczuć wiatr we włosach przy 322 km/h wystarczy 14,3 sekund. Jeśli chcesz być jednym z 29 posiadaczy tego samochodu musisz wyłożyć na ladę 895 tys. dolarów.

7. Pagani_Huayra7. Pagani Huayra

Włoska super produkcja, która może nie jest tak szybka jak cała reszta, jednak wygląda najbardziej kosmicznie. Prędkość maksymalna to jedyne 378 km/h, a do setki w porównaniu do reszty zestawienia rozpędza się wyjątkowo wolno, bo potrzebuje do tego aż 3,3 sekundy. Nazwa samochodu Huayra pochodzi os starożytnego boga wiatru, żeby popędzić takim wiaterkiem trzeba wydać na niego 1,3 mln dolarów.

6. Maybach Landaulet6. Maybach Landaulet

W stosunku do całego zestawienia, ten samochód jest zupełnie inny. Przede wszystkim nie jest samochodem wyciskającym z silnika ogromnych prędkości. Jest to niemiecka limuzyna stworzona dla ludzi obrzydliwie bogatych, ceniących sobie luksus i uwielbiających przepych. W samochodzie znajduje się biała skóra, lakier fortepianowy, wstawki z granitu połączonego ze złotem. Ten samochód nie musi osiągać ogromnych prędkości, on po prostu musi być luksusowy. Za ten luksus trzeba zapłacić 1,4 mln dolarów.

5. Aston_Martin_One-775. Aston Martin One-77

O samochodach ze stajni Aston Martina słyszał za pewne każdy. Wielu marzy o choćby dotknięciu jednego z modelu tej marki. Jednak to właśnie Aston Martin One-77 jest najbardziej luksusowym i osiągającym najlepsze wyniki samochodem tej marki. Powstało ich tylko 77 sztuk. Ogromny silnik może rozpędzić samochód do 354 km/h. Cena takiego cacka to 1,4 mln dolarów.

4. Lamborghini_Reventón4. Lamborghini Reventon

Włoska firma, która wypuściła tylko 20 sztuk tego modelu samochodu nawiązywała kształtem do najszybszych współczesnych myśliwców. W karoserii samochodu dominują kanciaste i ostre linie. Nie jest to najszybszy samochód, bo jego prędkość maksymlana to 340 km/h. Niestety nawet posiadacze 1,6 mln dolarów nie mogą już kupić tego samochodu, wszystkie modele zostały już sprzedane

3. Koenigsegg_CCX_parked3. Koenigsegg Agera R

Szwedzki samochód przeznaczony na wypady na narty. Choć swoim wyglądem absolutnie nie przypomina samochodów wykorzystywanych do tego celu. Ten model samochodu sprzedawany jest z bagażnikiem dachowym zaprojektowanym do przewożenia nart. Maksymalna prędkość samochodu podawana przez producenta to 420 km/h. Cena tego samochodu z bagażnikiem i parą nart to 1,61 mln dolarów.

2. Zonda_R_Front_12. Pagani Zonda Cinque Roadster

Pagani jest jedyną marką, która pojawia się dwa razy w zestawieniu. Na drugim miejscu w naszym rankingu pojawia się starszy model Huayry. Starszy model jest droższy ponieważ na świecie istnieje tylko pięć modeli tego samochodu. Prędkość maksymalna tego modelu wynosi 350 km/h a do setki potrzebuje jedynie 3,4 sekundy. Aby stać się jednym z pięciu posiadaczy tego samochodu należało zapłacić 1,84 mln dolarów.

1. Bugatti_Veyron_16.4_Super_Sport_1. Bugatti Veyron Super Sport

Z pewnością większość miłośników motoryzacji nie jest zaskoczona pierwszym miejscem. Pojazd został nazwany na cześć kierowcy wyścigowego Pierre’a Veyrona. Zmierzona prędkość maksymalna tego modelu to 431 km/h i tym samym ten samochód jest uznany za najszybsze auto produkcyjne. Jest to jedyny samochód w naszym rankingu, który przekracza kwotę 2 mln dolarów. Sumę, którą za niego trzeba zapłacić to 2,4 mln dolarów, co przy dzisiejszym kursie dolara wynosi 9 mln złotych.