Może się Wam wydawać, że jedna mała zmiana nie spowoduje spektakularnych efektów. Może i macie trochę racji, jednak to zależy tak naprawdę od samej zmiany. A co sądzicie o dokonaniu kilku małych zmian? Czy one już wniosą jakąś większą poprawę? Dziś artykuł o tym, jak dokonać delikatnych poprawek w naszym funkcjonowaniu, aby przyniosły one pozytywne skutki dla naszego zdrowia fizycznego i tym samym psychicznego. Jestem zdania, że powinniśmy doceniać nawet małe sukcesy i osiągnięcia, bo dzięki temu stymulujemy się do kolejnych działań.

Wygospodaruj godzinę tygodniowo na aktywność fizyczną

Większość kłopotów ze zdrowiem i figurą wynika z braku ruchu. Dlatego wprowadzenie jakiegokolwiek poruszenia w tym aspekcie życia z pewnością przyniesie pozytywne efekty i to w niedługim czasie. Wygospodaruj godzinę tygodniowo na aktywność fizyczną. Tak tylko jedną i w dowolny sposób. Możesz zacząć od szybkiego spaceru bądź jazdy na rowerze. Wykup mały karnet na basen bądź cztery wejścia na spokojne ćwiczenia aerobowe z instruktorem w grupie. Zorganizuj sobie trening personalny ze specjalistą, który pokaże ci jak ćwiczyć na siłowni. Personal Dragon to trener personalny we Wrocławiu, który pomoże ci przejść przez trudy wdrożenia się w nową aktywność fizyczną. Nie musisz od razu decydować się na roczną współpracę. Sprawdź ofertę na https://personaldragon.pl i umów się na testowy trening personalny.

Na zmianę naszego nawyku i przyzwyczajenie się do nowego stanu, organizm ludzki potrzebuje około miesiąca. Oczywiście mówimy tu o delikatnych zmianach, a nie całkowitym przewartościowaniu naszego życia. Jednak w obu przypadkach, po miesiącu powinno być dużo łatwiej.

Jedz więcej warzyw

Chcąc żyć zdrowo, nawet jeśli masz kilka dodatkowych kilogramów do zgubienia, musisz jeść. Diety cud nie dają długotrwałych efektów. Lepiej chudnąć z głową i zatrzymać zdrowe nawyki, niż cierpieć z powodu utraconych efektów. Nie jest tajemnicą, że aby chudnąć bilans kaloryczny musi być ujemy. Oznacza to, że musisz spożywać mniej kalorii, niż spalasz danego dnia. Nie tylko mędrcy wiedzą, że warzywa mają mniej kalorii, niż pozostałe grupy produktów.

Postaraj się raz dziennie spożywać posiłek z samych warzyw bądź po prostu zwiększyć ich ilość w posiłku. Potrawy staną się dużo mniej kaloryczne, ale utrzymasz sytość oraz dostarczysz organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych. Jeśli masz kłopot ze stworzeniem zdrowych posiłków, trener osobisty pomoże ci stworzyć odpowiedni jadłospis. Trener personalny zadba dodatkowo o kaloryczność dań i przedstawi proste przepisy.

Bądź dla siebie dobry

Było coś dla ciała w aspekcie jedzenia oraz ruchu, a teraz proponujemy coś dla duszy. Po pierwsze musisz zmienić myślenie w aspekcie zdrowego trybu życia. Jedzenie wartościowych dań i uprawianie sportu to nie jest kara. Nie traktuj ich jako takich, ponieważ szybko porzucisz zdrowe nawyki. Owszem, na początku będzie ciężko, jednak z każdym dniem będziesz czuć się znacznie lepiej. Aby coś stało się Twoją codziennością, zazwyczaj wystarcza około miesiąca. Po tym czasie zapomnisz o tym, że masz za sobą nie fit przeszłość. Bycie dla siebie dobrym oznacza akceptowanie swoich słabości i wyważoną walkę z nimi. Czasem w pogoni za piękną sylwetką zapominamy, że w tej całej zabawie chodzi o nasze szczęście. Nie oznacza to, że masz traktować się po macoszemu i nie przełamywać barier, zamknąć się w sferze komfortu. Odpoczywaj, baw się dobrze i czerp radość z codzienności.

Dokonanie przełomowych zmian w swoim życiu nie jest możliwe bez włączenia tych trzech omówionych zasad. Jedz zdrowo, ćwicz i dbaj o siebie, a z pewnością osiągniesz bardzo wiele, nie tylko w aspekcie pięknej sylwetki.