Każda kobieta co miesiąc zmaga się z miesiączką. Aby zatamować krew musi używać tamponów, podpasek bądź kubeczków menstruacyjnych. Te ostatnie są, póki co niezbyt popularne, a szkoda, ponieważ są świetną alternatywą dla pozostałych, niezbędnych podczas okresu, środków higieny. Dostać je można w wielu sklepach, drogeriach, aptekach oraz przez Internet. Czym są kubeczki menstruacyjne i w jaki sposób wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb?

Pomoc podczas miesiączki

Jest to miseczka, specjalnie przygotowana w taki sposób, aby łatwo ją było wsunąć do pochwy podczas miesiączki. Stworzona jest zazwyczaj z hipoalergicznych silikonów, dzięki czemu nie tylko nie pozostawia żadnych niepożądanych substancji na ściankach pochwy, ale również nie uczula i bardzo łatwo ją umyć, dzięki czemu stosowanie jej jest bardzo higieniczne. Służy, podobnie jak tampony oraz podpaski, do zbierania krwi i wydzielin, które wypływają podczas miesiączki.

Zalety kubeczków menstruacyjnych

Jeśli jakaś kobieta dba o środowisko to nie znajdzie lepszego rozwiązania niż kubeczki menstruacyjne. Są one bowiem bardzo ekologiczne, ponieważ można używać je wiele razy. Z tego samego powodu można uznać również, że są bardzo ekonomiczne, ponieważ można oszczędzić na innych środkach higieny, takich jak tampony i podpaski. Ponadto kubeczki menstruacyjne są niezwykle wygodne, pozwalają zapomnieć o miesiączce.

Jak wybrać pod siebie?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rozmiar. Szerokość i długość miseczki menstruacyjnej to ważna sprawa, ponieważ od tego zależy komfort użytkowania. Warto zatem pamiętać, że jeśli jest się dziewicą optymalnie jest wybrać kubeczek o szerokości 38-42 mm, kiedy nie urodziło się jeszcze dziecka, ale jest się aktywnym seksualnie ? 40-43 mm a w przypadku, jeżeli posiada się już dziecko to najlepiej będzie zakupić kubeczek o szerokości 44-48 mm. Wysokość kubeczka natomiast zależy od długości szyjki macicy i to sprawdzić należy podczas miesiączki ? manualnie. Można również sugerować się tym, jak nosiły się tampony. Czy powodowały dyskomfort, wypadały i były niewygodne? Jeżeli tak, to prawdopodobnie szyjka macicy jest krótka, zatem miseczka menstruacyjna również powinna.

Jaki kubeczek menstruacyjny kupić?

Można nabywać tańsze kubeczki, które dość szybko się zużyją, jednak być może warto zainwestować w taki, który nie tylko jest bardzo dobrej jakości, ale również stosować można go będzie przez bardzo długi czas, ze względu na jego trwałość? Taki właśnie może być kubeczek menstruacyjny Mooncup, charakteryzujący się niezwykle wysoką jakością. Jego użycie z pewnością będzie bardzo wygodne, niesamowicie ekologiczne i łaskawe dla portfela każdej kobiety. Po co wydawać pieniądze na tampony, skoro można oszczędzić i kupić sobie nowe ubranie bądź iść do kina za te pieniądze? Z kubeczkiem Mooncup jest to możliwe.

Kubeczki menstruacyjne są wygodne i bardzo pomagają oszczędzać nie tylko pieniądze, ale również środowisko. Okazuje się również, że są dużo bardziej higieniczne niż tampony czy podpaski, dzięki temu, że zbierają krew a nie ją absorbują, co bardzo pomaga utrzymać naturalną równowagę w pochwie. Wystarczy dobrać odpowiedni kubeczek i można niemal zapomnieć, że ma się miesiączkę.