Rynek kosmetyczny obfituje w preparaty do włosów. Szampony, odżywki, kremy, balsamy, olejki, woski, czy pomady to tylko kilka kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji. Wybierając coś dla swoich włosów warto postawić na prestiżowe marki, które tworzą kosmetyki na bazie cennych substancji. Z jednej strony występują kosmetyki złożone z substancji chemicznych, z drugiej strony występują z kolei kosmetyki złożone z substancji naturalnych – warto wybrać te ostatnie.

Dlaczego trzeba dbać o włosy

Dla zdrowia dbamy o siebie od wewnątrz. Dla urody dbamy o siebie od zewnątrz. Tak naprawdę jednak zdrowie i uroda się ze sobą łączą, tak jak łączy się to jak dbamy o siebie od wewnątrz i od zewnątrz. Niemniej zewnętrzne warstwy ciała narażają się na wiele mechanicznych uszkodzeń w związku ze ścieraniem się z czynnikami środowiskowymi. Te warstwy zewnętrzne stanowią przede wszystkim skóra i włosy. Włosy to wytwór skóry w postaci zrogowaciałego białka. Rosną one u wszystkich na głowie, a u mężczyzn dodatkowo na twarzy i na ciele. Te, które rosną głowie są bardziej delikatne i rosną od urodzenia. Te, które rosną na twarzy są bardziej szorstkie i rosną od okresu dojrzewania. Jedne i drugie potrzebują jednak oczyszczenia z toksyn i drobnoustrojów, odżywienia cennymi składnikami oraz nawilżenia dla zdrowego i urodziwego wyglądu. O włosach i ich dbaniu nie powinni zapominać również mężczyźni, zwłaszcza ci gęsto nimi porośnięci. Fryzura stanowi bowiem symbol ich witalności, a broda symbol ich męskości.

Węgiel

Węgiel drzewny na pierwszy rzut brudzi, ale ostatecznie oczyszcza. Za sprawą chropowatej budowy swoich cząsteczek działa na brud na zasadzie magnesu przyciągając go. Polska marka ZEW for Men wypuszcza szeroki wachlarz węglowych mydeł do twarzy, a niemiecka marka NIVEA w linii kosmetyków Active węglowe żele pod prysznic.

Piwo

Piwo smakuje, ale piwo również odżywia. Kryje ono wiele cennych substancji, w tym witamin z grupy B. Czeska marka Manufaktura wykorzystuje tę wiedzę w tworzeniu szamponów i odżywek do włosów.

Aloes

Znany z właściwości nawilżających aloes stosuje się zarówno w dbaniu o zdrowie, jak i w dbaniu o urodę. Ale nie tylko kremy i balsamy zwierają aloesowe ekstrakty, również kosmetyki do włosów. Amerykańska marka kosmetyków dla mężczyzn Beardition oferuje szampony i odżywki bogate w aloes.

Liście, kwiaty, owoce

Rośliny upiększają Ziemię, ale ich ekstrakty upiększają również nas. To głównie zasługa liści, kwiatów i owoców bogatych w cenne mikroelementy, makroelementy, minerały i witaminy. Szwedzka marka kosmetyków dla mężczyzn Mr Bear Family oraz brytyjskie marki  Captain Fawcett i Apothecary 87 używają tylko naturalnych składników do tworzenia kremów, balsamów i olejków opatrzonych ich logiem.

***

Jako przysłowiowy drwal, dbam o swoją fryzurę i brodę za pomocą kosmetyków naturalnego pochodzenia. Polecam zwłaszcza marki ZEW for Men, NIVEA Active, Manufaktura oraz Apothecary 87. Sprawdź kosmetyki w beardman.pl.