Oprawki okularów stały się w dwudziestym pierwszym stuleciu nowym elementem garderoby. Czynią w naszym wizerunku bardzo korzystne metamorfozy. Wszystko zależy tylko od ich właściwego dobrania do swojej osoby. Przekonajmy się jak to zrobić i wybrać przykładowo kolor oprawek okularów do koloru włosów.

Okulary to oprawki

Bez wahania można pokusić się o stwierdzenie, że okulary to oprawki. Co prawda na okulary składają się oprawki i szkła. Szkła jednak przecież nie posiadają pod kątem stylistycznym żadnego znaczenia. A oprawki nadają okularom i zarazem noszącej je osobie wyrazistego charakteru. W tym tkwi wielka przewaga aparatu korekcyjnego na oczy nad chociażby aparatem korekcyjnym na uszy, czy na zęby. Otóż okulary ze zwykłego aparatu korekcyjnego stały się elementem garderoby. Noszą je nie tylko osoby z wadami wzroku, ale również bez nich.

Wybór oprawek okularów

Okulary mogą okazać się naszą porażką, ale nie muszą. Wszystko zależy od tego, czy wybierzemy właściwe oprawki. Nie chodzi tyle o nasze gusta, ile o nasz wygląd. Dowód na to, że z naturą nie powinno się walczyć stanowi między innymi wybór oprawek okularów. Otóż ich kształt wybieramy stosownie do kształtu naszej twarzy, natomiast ich kolor stosownie do koloru naszych włosów.

Włosy ciemne

Do włosów ciemnych warto wybrać komponujące się z nimi czarne oprawki okularów, ewentualnie rozjaśniające je kolory. Dobre okazują się okulary w kolorze czarnym, czerwonym, białym, srebrnym i szarym. Zły wybór stanowią z kolei oprawki w kolorze żółtym i srebrnym.

Włosy blond

Do włosów blond warto wybrać komponujące się z nimi złote oprawki, albo współgrające z nimi ciepłe barwy. Najlepszy wybór to okulary w kolorze czarnym, czerwonym, żółtym, złotym i fioletowym. Najgorszy wybór to oprawki w kolorze białym i srebrnym.

Włosy rude

Do włosów rudych warto wybrać komponujące się z nimi czerwone oprawki okularów, ewentualnie takie, które wchodzą w ostry kontrast z nimi. Dobre okazują się okulary w kolorze czarnym, czerwonym, żółtym, złotym i granatowym. Zły wybór stanowią z kolei oprawki w kolorze białym i srebrnym.

Włosy siwe

Do włosów siwych warto wybrać komponujące się z nimi srebrne oprawki okularów, albo współgrające z nimi chłodne barwy. Najlepszy wybór to okulary w kolorze czarnym, czerwonym, białym, srebrnym i różowym. Najgorszy wybór to oprawki w kolorze żółtym i srebrnym.

Salon optyczny równa się salon stylu

W porządnym salonie optycznym na pewno uda nam się wybrać właściwe okulary – i chodzi zarówno o szkła, jak też o oprawki. Po pierwsze znajduje się w nim okulista, który zbada nasz wzrok i stwierdzi jakie powinniśmy nosić szkła. Po drugie znajduje się w nim optometrysta, który dobierze okulary do naszych oczu, a na koniec zadba jeszcze o to, żeby szkła znalazły się w odpowiednich oprawkach. Pamiętajmy, że przynajmniej raz na kilka lat, a w przypadku osób  z problemami ocznymi przynajmniej raz w roku, powinniśmy badać wzrok, bo oczy to przecież jeden z naszych podstawowych narządów zmysłów, za pomocą których sprawnie funkcjonujemy w otaczającej nas rzeczywistości.

Soczewki kontaktowe oraz okulary korekcyjne znajdziesz na soczewki24.pl.