Zemsta to rewelacyjny motyw zarówno w literaturze, jak też w kinie. Przeplata się ona przeważnie z miłością, namiętnością, nienawiścią, intrygami i zdradą. Oto sześć najlepszych filmów o zemście.

Diabolique

Dibolique to amerykański dramat Jeremiaha Checicka z 1996 roku. Guy to mężczyzna, który zadręcza swoją żonę, Mię, a także swoją kochankę, Nicole. Kobiety postanawiają go wspólnie zamordować, plan podczas realizacji wymyka się jednak spod kontroli. W rolach głównych: Sharon Stone, Isabelle Adjani, Kathy Bates oraz Chaz Palminteri.

Motywy Zbrodni

Motywy zbrodni to amerykański dramat Alana Rudolpha z 1991 roku. Cynthia zeznaje w sprawie zabójstwa Jamesa, męża jej kumpeli Joyce, która została o to oskarżona. W toku zeznań na jaw wychodzą mroczne tajemnice. W rolach głównych: Demi Moore, Glenne Headley oraz Bruce Willis.

Morderstwo Doskonałe

Morderstwo Doskonałe to amerykański horror Andrewa Davisa z 1998 roku, na podstawie M jak Moderstwo Alfreda Hitchcocka z 1954 roku. Steven odkrywa, że jego żona, Emily, go zdradza. Postawia w związku z tym zatrudnić jej kochanka, Davida, do tego, aby ją zabił. W rolach głównych: Gwynelth Paltrow, Michael Douglas oraz Vigo Mortensen.

Fatalne Zauroczenie

Fatalne Zauroczenie to amerykański thriller Adriana Lyne’a z 1987 roku. Alex to nowoczesna bizneswoman, która wdaje się w romans z żonatym mężczyzną, Danem. Dla niego to przygoda, dla niej zauroczenie, które uczyni z niej niebezpieczną stalkerkę. W rolach głównych: Glenn Close, Michael Douglas oraz Anne Archer.

Nagi Instynkt

Nagi Instynkt to amerykański thriller erotyczny Paula Verhoevena z 1991 roku, który doczekał się w 2006 roku kontynuacji zatytułowanej Nagi Instynkt II autorstwa Michaela Catona-Jonesa. Nick prowadzi śledztwo w sprawie serii zabójstw mężczyzn zamordowanych szpikulcem do losu. Wdaje się w romans z podejrzaną o to pisarkę, Catherine, która identyczne zabójstwa opisuje w swoich powieściach. W rolach głównych: Sharon Stone, Michael Douglas oraz Jeanne Tripplehorn.

Zwierzęta Nocy

Zwierzęta Nocy to amerykański thriller Toma Forda z 2016 roku. Susan dostaje od swojego eks-męża książkę jego autorstwa. Kobietę podczas czytania przeraża powieść, która przypomina jej zemstę za pozostawienie go. W rolach głównych: Jake Gyllenhaaal oraz Amy Adams.