Jazda rowerem po mieście stale zdobywa nowe rzesze zwolenników. Chcesz zaoszczędzić na paliwie, ekologia nie jest dla Ciebie tylko niepotrzebnym wymysłem, masz dość korków, a komunikacja nie spełnia twoich oczekiwań? Rower wydaje się być rozwiązaniem stworzonym dla ciebie. Jednak co zrobić, aby przemieszczanie się nim było jak najbardziej bezpieczne, komfortowe i sprawiało przy tym sporo frajdy? Z pomocą przychodzą nam liczne gadżety i akcesoria, w które warto się zaopatrzyć.

Ładowarka rowerowa

Zapomniałeś naładować telefon komórkowy? Nie martw się, już za kilkadziesiąt złotych możesz nabyć ładowarkę, która zapewni urządzeniu energię wytwarzaną za pomocą siły twoich mięśni.

Peleryna rowerowa

Zastanawiałeś się może, jak to możliwe, że w deszczowych miastach, takich jak: Amsterdam, czy Kopenhaga, jazda rowerem jest tak popularna mimo niesprzyjającej przez większość roku pogody. Jedną z przyczyn jest niewątpliwie popularność peleryny rowerowej. Jest to rodzaj kurtki przedłużonej tak, że można ją przerzucić przez kierownicę, w taki sposób, że przed deszczem chronione są, nie tylko głowa i tułów, lecz także spodnie i ręce. Wszystko to w cenie już od 10 złotych.

riding-1269930_960_720

Oświetlenie

Kwestia niezwykle istotna dla naszego bezpieczeństwa. Odpowiedniej jakości oświetlenie spowoduje, że będziemy widoczni dla kierowców i innych rowerzystów, nawet w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Ciekawym gadżetem jest Velodroom, który wygląda jak standardowa lampka, lecz zaczyna działać dopiero, gdy chwycimy ramę swojego roweru. Cena to ok. 180 zł.

Licznik rowerowy

Przydatny gadżet, który pokaże Ci jaką prędkością jedziesz lub ile kalorii zdążyłeś już spalić. Jeśli potrzebujesz więcej, na rynku dostępne są liczniki przypominające niemal komputery, na których możesz zobaczyć aktualną wysokość nad poziomem morza, nachylenie terenu i skorzystać z innych zaawansowanych opcji.

Głośnik rowerowy

Lubisz jazdę samochodem o zachodzie słońca, w rytmie ulubionej muzyki i chciałbyś przeżywać to samo na swoim rowerze? Z myślą o użytkownikach takich jak ty, stworzony został głośnik rowerowy BoomBootle, kształtem i wielkością przypominający zwykły, rowerowy bidon. Odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, zapewniający dobrą jakość dźwięku. Cena to około 500 zł.

Bikepad

Chcesz używać smartfona jak nawigacji? Bikepad to rodzaj podkładki, która za pomocą nanotechnologii, utrzymuje położony na niej telefon tak, jakby był do niej przyklejony, jej powierzchnia natomiast chroni przed uderzeniami. Cena to ok. 260 zł.

Wstrząsoodporny plecak

Plecak zbudowany z termoplastycznego materiału, który nie tylko chroni przed wstrząsami, lecz zachowuje się niczym zbroja, chroniąc w razie wypadku plecy i kręgosłup rowerzysty. Cena to ok. 500 zł.