Zima jest idealnym okresem do przeprowadzenia niektórych kosmetycznych zabiegów. Mniej słonecznych dni i niższe temperatury – pewne kuracje oczyszczające i upiększające wymagają takich właśnie warunków, a najlepsze rezultaty przynoszą w trakcie najzimniejszej z pór roku. Sprawdź, na które zabiegi kosmetyczne w gabinecie  warto zdecydować się zimą.

Oczyszczanie kwasami – najpopularniejsze zabiegi kosmetyczne

Peelingi chemiczne są obecnie podstawą efektywnej pielęgnacji skóry. Szybko usuwają przebarwienia, blizny po trądziku, pieg i drobne zmarszczki. Większość peelingów wymaga dobrej ochrony przeciwsłonecznej, dlatego najlepszym czasem na ich wykonywanie będzie późna jesień, zima i wczesna wiosna. Musimy jednak uważać na silne mrozy, które dodatkowo podrażniają skórę. Najpopularniejsze peelingi chemiczne to kwas salicylowy, mlekowy, migdałowy i glikolowy. Po nałożeniu specjalnego preparatu na twarz przez kilka dni naskórek złuszcza się i odsłania młodszą skórę.

Efekty tego zabiegu kosmetycznego, a także czas gojenia się, zależą od stężenia preparatu złuszczającego i tego, jak długo pozostawiono go na skórze. Oczyszczanie kwasami wymaga konsultacji kosmetologa, który dobierze najlepszą substancję.

Należy pamiętać, że cały zabieg najlepiej przeprowadzić w profesjonalnym salonie takim jak np. http://instytutbeautyderm.pl. Źle dobrane składniki aktywne mogą wyrządzić nam więcej krzywdy i spowodować poparzenia na skórze.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to najlepsza metoda usuwania zbędnego owłosienia. W trakcie zabiegu laser emituje wiązkę promieniowania. Promienie bezpowrotnie niszczą mieszki włosowe bez uszkadzania skóry. Skuteczność działania lasera zależy od koloru skóry i włosów – im jaśniejsza skóra i ciemniejsze włosy, tym lepszy efekt. Aby efektywnie zniszczyć włoski, muszą być one w aktywnej fazie wzrostu. Każdy z nich przechodzi wspomnianą fazę w swoim rytmie, dlatego zabieg musi być powtórzony 3-4 razy, w odstępie 4-9 tygodni. Dlaczego zima okaże się najlepszym momentem na wykonanie depilacji laserowej? Dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się wystawiać skóry na działanie promieniowania słonecznego, co latem mogłoby być zbyt trudne i kłopotliwe.

 

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja wygładza i regeneruje skórę. W dodatku poprawia jej elastyczność i koloryt. W przypadku cery delikatnej, wrażliwej i skłonnej do alergii, warto zdecydować się na mikrodermabrazję diamentową. Polega ona na usuwaniu martwego naskórka przy wykorzystaniu głowicy pokrytej kryształkami diamentu. Szybsze efekty, szczególnie w przypadku osób mających przebarwienia na skórze i rozszerzone pory, daje mikrodermabrazja proszkowa. Kryształki wodorotlenku glinu wyrzucane pod dużym ciśnieniem, ścierają naskórek i docierają do głębszych warstw skóry.

Zabiegi z użyciem lasera

Zima to doskonały czas na przeprowadzenie laserowego zamykania naczynek, czyli tak zwanych pajączków. Wspomniany zabieg najlepiej wykonywać zimą, dlatego że przez kolejne cztery tygodnie trzeba unikać promieni słonecznych i opalania.

Zimą rany goją się lepiej, ewentualne obrzęki są mniejsze, a organizm szybciej dochodzi do formy. Ponadto mniejsza ekspozycja na promieniowanie słoneczne obniża ryzyko powstania przebarwień na skórze. Z tych powodów najchłodniejsza pora roku jest najlepszym czasem na intensywną kurację złuszczającą, oczyszczanie kwasami czy depilacje laserową wykonywaną na nieopalonej skórze.