Osoby cierpiące na niewydolność nerek mogą wybrać odpowiednią placówkę względem własnych potrzeb i oczekiwań. Na terenie Polski usługi świadczy kilkaset stacji dializ z kontraktem z NFZ. Wrocław, Warszawa, Kraków… Stacje dializ działają zarówno w mniejszych, jak i dużych miastach. Jak wybrać ośrodek dializy? Na, co zwrócić uwagę oraz czym się kierować?

Stacje dializ – dla kogo?

Jeśli potrzebujesz leczenia, możesz samodzielnie wybrać placówkę. W przypadku niewydolności nerek wyróżniamy trzy rodzaje leczenia, w tym hemodializę, dializę otrzewnową i transplantację narządu. Wielu pacjentów decyduje się na formę leczenia w pełni zintegrowaną z ich codziennym życiem. Niemniej jednak zapotrzebowanie na specjalistyczne ośrodki dializ wciąż rośnie. Nasze społeczeństwo coraz częściej zmaga się z chorobami nerek, a co za tym idzie, wymagają oni specjalistycznego leczenia.

Wybór odpowiedniej placówki – dlaczego ma znaczenie?

W zależności od sytuacji oraz stanu zdrowia pacjenta dializę możemy wykonać w szpitalu, stacji dializ, a nawet w domu. Mamy świadomość, iż niektórzy pacjenci nie mogą pozwolić sobie na komfort przeprowadzenia dializy w otoczeniu domowym. Dlatego też przychodzimy z pomocą, by pomóc Państwu w wyborze odpowiedniej placówki. Dializa w renomowanym ośrodku jest gwarancją kompleksowej pomocy i fachowego doradztwa w razie pytań czy wątpliwości. Wówczas pacjent jest pod stałym nadzorem opiekunów i lekarzy. Dializy są wykonywane 2-3 razy w tygodniu. W przypadku wizyt domowych można dostosować częstotliwość do potrzeb i możliwości pacjenta.

Gdzie znaleźć odpowiednią stację dializ? Ośrodek dializ Davita – https://davita.pl/ – działa na terenie całej Polski, aż w 68. Placówkach. Zajmuje się leczeniem i diagnostyką najczęstszych chorób nerek. Jeżeli szukasz rzetelnej konsultacji nefrologicznej, znajdziesz ją w poradniach Davita.

Odwiedź placówkę

 Niezdrowy tryb życia, słabo zbilansowana dieta, nadużywanie używek, stosowanie leków bez konsultacji lekarza… Czynniki te mają znamienny wpływ na pracę naszych nerek. Stąd tęż pacjenci w młodym wieku coraz częściej skarżą się na dolegliwości układu moczowo-płciowego. I choć nerki rzadko dają o sobie znać w początkowym stadium choroby, nie można bagatelizować pierwszych objawów. Zanim jednak zdecydujesz się na wybór konkretnej placówki, koniecznie ją odwiedź! Dlaczego o tym wspominamy? Tym sposobem poznasz personel medyczny, zobaczysz obiekt oraz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące cię pytania. Napotkani pracownicy powinni odnosić się do ciebie z szacunkiem, a przede wszystkim stawiać twoje zdrowie na pierwszym miejscu. Profesjonalna obsługa, dbałość o potrzeby pacjentów czy szerzenie wiedzy w zakresie diagnostyki najczęstszych chorób nerek mają ogromne znaczenie. Pamiętaj, że twoje zdrowie jest najważniejsze. Zadbaj o siebie i o bliskich!

O czym pamiętać?

Podczas dokonywania wyboru, warto uwzględnić kilka podstawowych kwestii. Zanim udasz się do konkretnej placówki, koniecznie porozmawiaj z nefrologiem. Lekarze specjaliści dysponują bogatym doświadczeniem i wiedzą, dzięki czemu z pewnością pomogą w wyborze profesjonalnego ośrodka dializ. Sprawdzonym rozwiązaniem jest także zasięgnięcie opinii osób trzecich. Zrób dokładny research i porównaj jakość świadczonych usług w pobliskich placówkach.

Jak zostać pacjentem stacji dializ?

Większość placówek mieszczących się na terenie Polski działa na podstawie kontraktu z NFZ. Aby zakwalifikować się do leczenia w wybranym ośrodku dializ, należy uzyskać skierowanie wystawione przez lekarza specjalistę lub lekarza pierwszego kontaktu i zgłosić się do placówki. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą wszelkie niezbędne dokumenty, w tym wyniki badań.