Wiosna i lato to czas diet. Przygotowujemy się na sezon urlopowy i relaks na plaży w dwuczęściowym stroju kąpielowym bez konieczności zakrywania brzucha czy nóg. Decydujemy się na odchudzanie, zrzucamy kilka kilogramów, jednak… skóra jest obwisła i mimo utraty wagi nie jesteśmy zadowolone z efektu. Jak to zmienić? Sprawdź, jak ujędrniać skórę podczas odchudzania.

Chudnij z głową

Najczęściej problemy z mało jędrną skórą dotykają osoby, które zbyt gwałtownie schudły i nie połączyły diety z ćwiczeniami. Bezpieczne tempo utraty wagi to 1% masy ciała tygodniowo. Szybsze chudnięcie to oczywiście zachwycające efekty, ale tylko na początku. Później pojawia się luźna skóra, która nie nadążała z kurczeniem się za spadkiem tkanki tłuszczowej. Dlatego mówi się, że dieta i siłownia idą w parze – tylko łącząc zmiany żywieniowe z aktywnością fizyczną, uzyskamy zadowalające rezultaty.

Buduj mięśnie!

Niewystarczająco zarysowane mięśnie, nawet gdy procent tkanki tłuszczowej jest mały, nie wyglądają tak pięknie, jak byśmy chciały. Niestety – jeśli nie ćwiczymy, to nie budujemy mięśni i tym samym na naszym brzuchu nie pojawi się „sześciopak”. W związku z tym ćwiczenia to podstawa. Na siłowniach czekają na nas trenerzy personalni, którzy dopasują plan treningowy do warunków zdrowotnych, możliwości i czasu klienta, a także doradzą w kwestii diety. Jeśli z powodów finansowych nie jesteśmy w stanie korzystać z usług trenerów, w klubach fitness prowadzone są zajęcia grupowe dostosowane do potrzeb: wzmacniające, siłowe, wytrzymałościowe.

Najlepszym wyborem podczas odchudzania będą zajęcia typu body workout, na których ćwiczymy całe ciało, angażując wiele partii mięśniowych na raz. Dla osób, które wstydzą się odwiedzać siłownie, polecane są ćwiczenia w domu. Tu jednak potrzeba dużo samodyscypliny i motywacji, aby wygodną kanapę zamienić na matę na podłodze. Możliwości aktywności w domu nie są wcale ograniczone, bo za niewielkie pieniądze kupić można kilka przyborów, które urozmaicą nasze treningi, np. mini bandy, power bandy lub małe hantle.

Odpowiednia pielęgnacja kolejnym krokiem do wymarzonego ciała

Z pomocą przychodzą kremy, peelingi i masaże, a wszystko to do wykonania samemu, w domu, urządzają sobie mini-SPA. Raz lub dwa razy w tygodniu powinnyśmy wykonywać peeling całego ciała, z naciskiem na te partie, gdzie ubytek tkanki tłuszczowej jest największy. Ma to na celu likwidację martwego naskórka i pobudzenie krążenia. Gotowe kosmetyki można kupić w drogeriach, ale jeśli cenimy sobie naturalne składniki, wykonać je można samemu, np. z kawy lub gruboziarnistej soli i oleju kokosowego. Nie zapominajmy, że po peelingu wklepać trzeba krem ujędrniający! Gdy jednak nie chcesz ujędrnianiem ciała zajmować się sama, warto oddać sprawy w ręce specjalistów. Na stronie https://instytutbeautyderm.pl/oferta/kosmetologia-cialo/zabiegi-pielegnacyjne/zabiegi-ujedrniajace/ znajdziesz ofertę nowoczesnych zabiegów ujędrniających, które pomogą Ci zadbać o ciało podczas odchudzania.

Wybierz masaż

Równie ważne są masaże – otwierają pory, poprawiają przepływ krwi, zwiększają dopływ powietrza do skóry i otwierają kanaliki gruczołów potowych. Skóra jest bardziej elastyczna i szybciej kurczy się w trakcie odchudzania. Masaże mają też pozytywny wpływ dla naszych mięśni, szczególnie po wysiłku, gdy przyspieszają regenerację. Jak zrobić masaż samodzielnie? Użyjmy specjalnego olejku, oliwki dla dzieci lub oleju kokosowego, a do tego wykonujmy ruchy głaskania, ugniatania i oklepywania, wszystko w kierunku serca, zgodnie z przepływem krwi. Pomóc można sobie przyrządami takimi jak rękawice lub gąbki z wypustkami.

Pamiętajmy, że dieta to nie wszystko a w celu uzyskania najlepszych efektów pomogą ćwiczenia i odpowiednia pielęgnacja – dopiero wtedy nasza skóra będzie idealnie jędrna i piękna.