Mity krążące wokół depilacji laserowej skutecznie odsuwają nas od pomysłów skorzystania z niej. Dotyczą one nie tylko kwestii samego procesu, ale również i przygotowania do niego. Dlatego podpowiadamy jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej, aby zabieg był przeprowadzony pomyślnie i jego efekty były widziane dłużej.

Jak działa depilacja laserowa

Na początku chcemy powiedzieć, że nie istnieją jakieś specjalne procesy, które należy wykonać przed zabiegiem depilacji laserowej. Istnieją jednak przeciwskazania, a także zalecenia, które znacznie podniosą komfort po zabiegu. Wszystkie te działania są istotne, ponieważ depilacja laserowa jest nastawiona na inwazję w meszek włosowy obecny pod skórą. Uszkadzając go, doprowadza do jego całkowitego usunięcia. Rozwiązuje problem niechcianego owłosienia u źródła.

Depilacja laserowa jest bardzo skutecznym, a przy tym nieinwazyjnym zabiegiem, który zaleca się każdemu, kto cierpi na nadmierne owłosienie. Również, jeśli nie jesteś zwolennikiem częstej depilacji, taka jej forma będzie bardzo atrakcyjna, ponieważ już 4 zabiegi mogą dać długotrwałe efekty.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa to na tyle inwazyjny w organizm człowieka proces, że istnieją przeciwskazania do jego wykonania, które należy respektować. Większość z nich jest względna i tymczasowa. Jeśli cierpisz na choroby skóry bądź opalałaś się niedawno, to Twoja skóra nie powinna być poddawana kolejnym zabiegom. W przypadku opalania należy odczekać 4-6 tygodni od zejścia opalenizny. Depilacja laserowa jest zabroniona u osób cierpiących na choroby nowotworowe i padaczkę. Również, jeśli jesteś w ciąży, nie wolno depilować się laserowo. Więcej o zabiegach depilacji laserowej, wraz z cennikiem znajdziesz na: https://instytutbeautyderm.pl/oferta/laseroterapia/depilacja-owlosienia/.

Przed depilacją laserową

Może to wydać się dziwne, jednak dzień przed depilacją laserową, lub nawet tego samego dnia, należy ogolić maszynką te partie ciała, które będą jej poddawane. W dzień depilacji nie należy nakładać antyperspirantu ani innych kosmetyków na partie ciała, które będą jej poddawane. Do salonu kosmetycznego należy przyjść z czystą skórą i bez zbędnych kosmetyków. Nie nakładaj kosmetyków kolorowych. Nie trzeba wcześniej wykonywać peelingu, nie wpłynie to na efekty zabiegu w żaden sposób.

Warto natomiast ubrać się w luźne ciuchy, zwłaszcza delikatną bieliznę, jeśli depilujemy laserowo okolice bikini. Skóra może być podrażniona po zabiegu i takie działanie znacznie podnosi nasz komfort.

Czego nie robić przed depilacją laserową?

Jeśli na co dzień golisz się depilatorem elektronicznym, pensetą lub woskiem trzeba zrezygnować z niego minimum na cztery tygodnie, aby cebulki włosa się odpowiednio odnowiły. W przypadku usuwania włosków kremem do depilacji wystarczy zrezygnować na tydzień. Niektóre antybiotyki, retinoidy czy leki psychotropowe, a nawet zioła mogą mieć właściwości światłouczulające. Wszystkie te preparaty należy odstawić minimum 7 dni przed zabiegiem.

Depilacja laserowa nie jest zabiegiem, do którego trzeba specjalnie przygotowywać skórę. Oprócz kilku przeciwskazań i zaleceń nie trzeba wykonywać skomplikowanych procesów i nakładać drogich kremów.