Zdrowy tryb życia zagościł u nas na stałe. Internetowi celebryci zachęcają do ruchu, jednocześnie podkreślając wagę aktywności fizycznej. Branża fitness odniosła więc spory sukces, przyciągając tłumnie nowych klientów. Mamy jednak świadomość, iż nie każdy ma czas oraz możliwości na zmianę dotychczasowych nawyków. Jak dbać o sylwetkę, gdy całodobowa praca uniemożliwia nam wyjście na siłownię? Co zrobić, gdy twoim stałym zajęciem jest opieka nad starszymi w Niemczech? Jak poprawić swoją kondycję bez profesjonalnego sprzętu? Dowiesz się wszystkiego w tym artykule!

Opiekunka nad osobami starszymi w Niemczech

Praca opiekunki w Niemczech to niebywale trudne i odpowiedzialne zajęcie. Dbałość o higienę, zapewnienie odpowiednich warunków seniorowi i codziennej dawki rozrywki to nie lada wyzwanie. Nowe obowiązki, jakie na ciebie czekają, wymagają pełnego poświęcenia, a przede wszystkim nieustannej pracy na sobą. Brak czasu i ciągła opieka nad twoim podopiecznym sprawią, że nie zawsze znajdziesz chwilę dla siebie…

Jeżeli uważasz, że praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech jest dla ciebie, zapoznaj się ze stroną polskiej agencji pracy – https://laxocare.pl/. Znajdziesz tam oferty pracy za granicą i odpowiedzi na twoje pytania! Agencja Laxocare od wielu lat zajmuje się pomocą w poszukiwaniu legalnej pracy w Niemczech. Zajrzyj na stronę i pozbądź się wszelkich wątpliwości i obaw. Opieka nad starszymi to nie tylko nowe obowiązki, a także ciekawe doświadczenie! Tymczasem zastanówmy się wspólnie, jak zadbać o swoją kondycję!

Trening na skakance

Wszechobecny lockdown, brak możliwości finansowych czy ograniczony czas wolny nie zabierają nam szansy na wykonywanie treningów. Co powiecie na powrót do przeszłości? Okres dzieciństwa zapewne wielu z was kojarzy się beztroską… Trening na skakance w domu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie dysponują wolną przestrzenią w mieszkaniu. Ćwiczenia przy użyciu skakanki poprawią twoją kondycję. Co istotne, nie zapomnij o rozciągnięciu mięśni łydek tuż po ukończonym treningu!

Guma gimnastyczna

Pandemia stanowczo dała nam się we znaki, co widać po zmianie trybu życia. Zamknięte siłownie, brak dostępu do basenu… Bez drogiego i profesjonalnego sprzętu nie wykonamy treningu tak profesjonalnego, niczym pod okiem trenera personalnego. Niemniej jednak z łatwością możemy zastąpić sprzęt, tym co mamy w domu! Doskonałą alternatywą maszyn są specjalne gumy gimnastyczne. W zależności od długości i poziomu napięcia sprawdzą się zarówno do treningu siłowego dolnych, jak i górnych partii. Zaopatrz się w karimatę, taśmy do ćwiczeń i nie martw się o nic więcej!

Czy mamy tutaj wielbicieli biegania?

Bieganie jest niezwykle wymagającym zajęciem, a nieprawidłowo wykonywane może obciążyć nasze kolana i doprowadzić do nieprzyjemnych dolegliwości. Jeżeli twoja kondycja czy stan zdrowia nie pozwalają ci na tego rodzaju wysiłek fizyczny, wcale nie musisz całkowicie rezygnować z aktywności. Codzienne spacery dotlenią twój mózg, poprawią samopoczucie, a co za tym idzie, wpłyną pozytywnie na twoją kondycję. Załóż wygodne buty, zaopatrz się w playlistę ulubionych piosenek i śmiało wybierz się na spacer.

Step do ćwiczeń aerobowych

Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż nie każdy jest zagorzałym fanem aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Mamy na to sprawdzony sposób! Jeśli nie lubisz biegać, a zwykły marszobieg nie sprawia ci przyjemności, zwłaszcza gdy temperatury na zewnątrz nie zachęcają do wyjścia na zewnątrz, zaopatrz się w klasyczny step. Wchodzenie i schodzenie ze stepu to bardzo proste ćwiczenie, które pozwoli ci wyrzeźbić mięśnie nóg i pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

Obserwuj swój organizm

Jak widzicie, nie musicie mieć drogiego i profesjonalnego sprzętu, aby poprawić swoją kondycję i wytrzymałość. Większość z nas ma w swoim posiadaniu akcesoria i sprzęty, które zdadzą egzamin bez większego problemu. Przy pomocy taśm, steppera czy piłki gimnastycznej możesz wykonywać ćwiczenia gimnastyczne z dodatkowym obciążeniem. Co istotne, obserwuj regularnie swoje ciało i nie bagatelizuj sygnałów wysyłanych przez organizm. Nie nadwyrężaj mięśni i nie przeciążaj organizmu. Pamiętaj, że ty również potrzebujesz regeneracji!