Insuman Rapid zawiera insulinę powstałą w wyniku procesu biotechnologicznego, która nie różni się od insuliny produkowanej w naszym ciele. Preparat ten, który wstrzykujemy podskórnie cechuje się szybkim początkiem oraz krótkim okresem działania. Osoby zmagające się z cukrzycą, stosują Insuman Rapid aby zmniejszyć stężenie glukozy we krwi.

Dzięki jednorazowym wstrzykiwaczom, które mają dawki wielokrotne, można podać od 1 do 80 jednostek insuliny. Miejsca na ciele, gdzie możemy wstrzykiwać Insuman Rapid powinny zostać nam pokazane przez lekarza. Należy również pamiętać, iż trzeba zmieniać miejsca wstrzykiwania leku w obszarach wskazanych przez lekarza.

Lek Insuman Rapid to roztwór, który jest bezbarwny i swoją konsystencją przypomina wodę.

Sposób w jaki insulina zostanie wchłonięta przez nasz organizm różni się zależnie od tego gdzie zostanie ona wstrzyknięta. Tym samym może mieć to wpływ na działanie leku Insuman Rapid.

Preparat ten może być także stosowany dożylnie, ale taki sposób podawania Insuman Rapid można przeprowadzić wyłącznie szpitalu.
Nie otwierany jeszcze lek Insuman Rapid powinien być przechowywany w lodówce, ale w żadnym wypadku nie można doprowadzić do jego zamrożenia. Należy go także chronić przed dostępem światła. Po otwarciu preparat powinien być przechowywany nie dłużej niż 4 tygodnie w pomieszczeniu, w którym temperatura nie przekracza 25 stopni Celcjusza.

Przed zastosowaniem preparatu Insuman Rapid każdy pacjent powinien dokładnie zapoznać się z wszystkimi informacjami znajdującymi się na ulotce dołączonej do opakowania.