Insuman Basal to lek przeznaczony dla osób, które są diabetykami i zmagają się z problemami związanymi z potrzebą zmniejszenia poziomu cukru w ich organizmie. Ma on postać zawiesiny, którą chory wstrzykuje sobie podskórnie. Insulina znajdująca się w leku Insuman Basal jest taka sama jak ta, którą wytwarza nasze ciało.

Cechą charakterystyczną tej zawiesiny jest umiarkowanie szybki początek, a także długi okres działania. Lek sprzedawany jest w postaci jednorazowych wstrzykiwaczy, z pomocą których możemy zastosować od 1 do 80 jednostek insuliny.

Przed zastosowaniem leku Insuman Basal każdy pacjent powinien zostać szczegółowo poinstruowany przez swojego lekarza w jaki sposób oraz w których obszarach naszego ciała można go sobie wstrzykiwać. Bardzo ważne jest również to aby zwracać uwagę na to by za każdym razem stosować lek w innym miejscu z danego obszaru.

Jeżeli chodzi o przechowywanie leku Insuman Basal to jest to przede wszystkim uzależnione od tego czy został on już otwarty czy też nie. Jeśli jeszcze nie zaczęliśmy używać preparatu musimy umieścić go w lodówce oraz pamiętać o pozostawieniu opakowania zewnętrznego aby chronić fiolki przed światłem. Nie należy także kłaść leku w pobliżu zamrażalnika. Kiedy natomiast Insuman Basal został już otwarty musimy pamiętać, iż maksymalny czas jego przechowywania to 4 tygodnie. Dokładne informacje na temat przechowywania i stosowania preparatu Insuman Basal, a także wszelkich niepożądanych działań tego leku znaleźć można w ulotce, z którą należy się zapoznać.