Lek Humalog Mix 50 to zawiesina do wstrzykiwań, która w 50% składa się z roztworu insuliny lispro, a drugie 50% to zawiesina protaminowa insuliny lispro. W jednym mililitrze znajduje się 100 j. insuliny lispro, natomiast jeden pojemnik Humalogu Mix 50 to 3 mililitry, co daje 300 j. insuliny lispro.

Humalog Mix 50 to lek dla diabetyków, którzy muszą zachować prawidłową homeostazę glukozy poprzez przyjmowanie insuliny.

Dla każdego pacjenta lekarz powinien ustalić odpowiednie dawki leku.

Humalog Mix 50 jest lekiem podawanym pacjentom podskórnie poprzez wstrzyknięcie. W każdym przypadku niezwykle ważne jest aby zwrócić uwagę na to by lek nie został wstrzyknięty do naczynia krwionośnego. Humalog Mix 50 wstrzyknąć można w górną część ramienia, brzuch, udo czy pośladki. Dopilnować należy także aby zmieniać miejsce iniekcji – to samo miejsce nie powinno być nakłuwane dwa razy w jednym miesiącu. Powstrzymać trzeba się również od masowania miejsca, które zostało nakłute.

Humalog Mix 50 wstrzykujemy podskórnie przed posiłkiem albo zaraz po jego zjedzeniu. Pod żadnym pozorem nie powinno się stosować leku poprzez iniekcję dożylną.
Lekarz powinien udzielić pacjentowi wszelkich niezbędnych informacji na temat stosowania Humalogu Mix 50.

Lek ten charakteryzuje się szybkim początkiem oraz wczesnym szczytem działania. Przez to też możliwe jest podawanie go w tak niedużych odstępach czasu od posiłków. Zarówno przebieg jak i czas działania Humalogu Mix 50 może się znacznie różnić w zależności od wielu czynników.