O insulinie Gensulin R

Gensulin R to insulina, która zaczyna wchłaniać się do krwi w ciągu półgodziny, natomiast maksymalne stężenie widoczne jest pomiędzy 1 a 3 godziną od momentu iniekcji. Całkowity czas działania insuliny wynosi 8 godzin. Gensulin R najczęściej przyjmuje się 15-30 minut przed posiłkiem.

Gensulin R to preparat insulinowy, który można przyjmować w postaci wstrzyknięć podskórnych lub dożylnych. W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość podania leku domięśniowo.

Wkłady insulinowe można stosować ze wstrzykiwaczami wielokrotnego użytku.

Insulina Gensulin R występuje w postaci bezbarwnego, przezroczystego roztworu płynnego, przypominającego wodę. Jeśli preparat zmętnieje lub pojawią się zabarwienie, nie należy go używać.

Charakterystyka leku:
– Zawiesina do wstrzyknięć 40 j,m. lub 100 j.m.;
– Początek działania: 30 min.;
– Działanie maksymalne: 1-3godz. Od iniekcji;
– Czas działania: 8 godz.

O Gensulinie

Gensulin został wyprodukowany przez polski koncern farmaceutyczny. Jest to biosyntetyczna insulina, stworzona dzięki zastosowaniu inżynierii genetycznej.

Insulina ta otrzymywana jest ze szczepu E. coli, transformowanego plazmidem z fragmentu DNA, dzięki czemu pod względem wartości stanowi analog ludzkiej insuliny. Insulina Gensulin otrzymywana jest w procesie następujących po sobie innowacyjnych procesów technologicznych.

Gensulin to insulina dostępna we wkładach do wstrzykiwaczy, w postaci monokomponentnej – Gensulin R i Gensulin N, a także w postaci mieszanek zawierających insulinę rozpuszczalną oraz izofanową w proporcjach od 10/90 do 50/50.

Gensulin produkowany jest przez firmę Bioton, która osobom przyjmującym tę insulinę zapewnia wstrzykiwacze firmy Owen-Mumford – bardzo wygodne i łatwe w obsłudze.