Jednostajna pozycja i ruchy ograniczone tylko do pisania na klawiaturze i klikania myszkom mogą doprowadzić do fatalnych konsekwencji. Coraz więcej młodych osób skarży się na problemy z kręgosłupem, co wkrótce doprowadzi do tego, że dolegliwość ta zajmie niechlubne miejsce na liście chorób cywilizacyjnych. Pracodawcy coraz częściej zaczynają interesować się zapewnianiem większego komfortu pracownikom, inwestując w lepszej jakości krzesła i fotele biurowe. Jak dobrać je właściwie, aby służyły one jak najlepiej, dowiecie się w kolejnych akapitach.  

Jak wybrać wygodny fotel biurowy?

Osoby skarżące się na bóle pleców powinny unikać pracy przy standardowych fotelach znajdujących się na wyposażeniu wielu firm. Posiadają one proste oparcia i nie są dopasowane do naszej anatomicznej budowy ciała. Zwykłe krzesła biurowe posiadają zazwyczaj podstawowy zakres regulacji, który często okazuje się niewystarczający dla osób odczuwających dyskomfort związany z bólem pleców. Ergonomiczny fotel biurowy to przede wszystkim taki, którego profil i przemyślana konstrukcja zapewniają dobre podparcie naszego ciała.

Jak to działa

Mechanizmy służące do zmiany jego parametrów wykonane są z trwałych materiałów, dzięki czemu nie przestaną szybko spełniać właściwie swojej funkcji.  Podstawowe krzesła do biura w celach marketingowych zostają wyposażone w tanie mechanizmy służące do odchylania siedziska, jednak te często się psują i przechodzą także testów jakości. Częstym błędem popełnianym przy zakupie, jest niezwrócenie uwagi na wzrost i wagę użytkownika. Specjalistyczne fotele biurowe pozwalają to skorygować, zapewniając przy tym naturalną postawę oraz krzywiznę kręgosłupa. Znajdziesz je na stronie internetowej https://duncan.com.pl/fotele-i-krzesla-biurowe/.

Zrób sobie przerwę!

Siedzenie nie jest naturalną pozycją dla człowieka. Taki tryb życia może szkodzić naszemu zdrowiu znacznie bardziej, niż wyczerpująca praca fizyczna. Dokuczający nam w pracy stres często również może powodować bóle w plecach. Dobierając fotele do biura, weź pod uwagę to, aby sprzyjały one wierceniu się i licznym zmianom pozycji. Staraj się także często przeciągać. Podczas czasu przeznaczonego na pracę warto robić sobie krótkie przerwy.

Wstawanie od biurka, chociaż na krótką chwilę, pozwoli zmniejszyć napięcie mięśni, a kilkuminutowa gimnastyka sprawi, że od razu poczujemy się lepiej. Dobrze dobrane krzesła biurowe oczywiście złagodzą objawy chorego kręgosłupa, jednak na nasze zdrowie z pewnością pozytywnie wpłynie uprawianie jakiegoś sportu. Należy przy tym pamiętać, że żaden wysiłek nadmiernie obciążający organizm także nie będzie dla nas dobry.

Oprócz aktywności fizycznej korzystnie na nasz stan zdrowia wpłynąć mogą masaże i zajęcia relaksacyjne. Najważniejsza jednak jest profilaktyka, a za jedną z jej form uznać można wybór odpowiedniego fotela biurowego. Kilka chwil poświęconych na zapoznaniu się z jego specyfikacją, może zaoszczędzić nam kilkanaście lat ze skoliozą.