Dzika róża to jeden z pospolitych gatunków roślin rosnących w Europie, Azji i Afryce. Sławna za sprawą skórzastych, zielonych liści, delikatnych, różowych kwiatów i eliptycznych, czerwonych owoców zakończonych czarnymi szypułkami. Ale jeszcze większą sławę zawdzięcza ona temu, iż zawiera wiele cennych dla zdrowia i urody substancji. Nie bez powodu zatem nazywa się dziką różę królową roślin.

Dzika róża – pielęgnacja zdrowia

Flawonoidy występujące w dzikiej róży poprawiają kondycję zdrowia. Dzika róża działa przeciwzapalnie. Rozszerza naczynia krwionośne obniżając poziom cholesterolu i zapobiegając miażdżycy. Reguluje ciśnienie krwi zapobiegając zawałom serca i udarom mózgu. Łagodzi przewód pokarmowy.

Dzika róża – pielęgnacja urody

Olejki eteryczne i karoteny występujące w dzikiej róży poprawiają kondycję urody. Dzika róża nadaje obłędnego zapachu. Swoim zapachem działa uspokajająco i łagodząco. Niweluje zmarszczki i rozjaśnia przebarwienia.  W efekcie odmładza skórę i włosy.

Dzika róża – bomba witaminy C

Dzika róża kryje w sobie multum witamin, między innymi A, B, D, E, K. Najwięcej jednak, bo aż od 1000 do 2000 miligramów na 100 gram, znajduje się w niej witaminy C. To wielokrotnie więcej, niż na przykład w cytrynach czy limonkach słynących z witaminy C, w których na 100 gram znajduje się 40 miligramów. Witamina C wzmacnia odporność, bo wpływa korzystnie na układ immunologiczny. Najnowsze badania wykazały, iż działa ona fantastycznie zapobiegając przeziębieniom, ale nie lecząc je. Dlatego zażywajmy chętnie witaminę C, najlepiej z naturalnych źródeł, jak z dzikiej róży.