Dieta, zdrowy styl życia, czy może schudnięcie x kg? Nie ważne jak dokładnie brzmiało Twoje postanowienie noworoczne, wszystko kręci się wokół jednego – wizualnej zmiany samego siebie. Po co to robimy? Żeby czuć się lepiej z samym sobą, ale także podobać się innym. Mimo wszystko, naszą największą motywacją powinno być zdrowie. Oto kilka porad w sprawie przestrzegania diety w nowym roku:

Dieta to nie głodówka

Należy pamiętać, że dieta to słowo, które obrosło legendą – terminowości i dosyć negatywnego znaczenia. Jest źle interpretowane jako „odchudzanie się”. W rzeczywistości oznacza ona systematyczny, regularny sposób odżywiania, który wiąże się z dostarczaniem naszemu organizmowi odpowiednich ilości wartości odżywczych i kalorii. Nie powinna być „0d – do, ale trwać całe życie. Powinna być smaczna, nie powinna być wyrzeczeniem, a stylem życia.

Wyznacz realny i mierzalny cel

Aby łatwiej wdrożyć w życie postanowienia noworoczne, zapisz je sobie na kartce i powieś w widocznym miejscu. Rozpoczęcie treningów na siłowni? Świetnie! Na początku wyznacz 2 dni w tygodniu, w których będziesz jej stałym bywalcem. Pamiętaj, że najlepsze są małe zmiany, które wprowadzą systematyczność do twojego życia. Regularny trening to podstawa, jeżeli chcemy schudnąć i zmienić swój styl życia.

Nagradzaj się

Za każdy dzień, w którym spełnisz założenia swojej diety i treningu zrób sobie małą nagrodę – wyjście do kina, kąpiel z bąbelkami, nowa bluzka. Ważne, aby nagroda nie była związana z odżywianiem. Postaw raczej na doznania i przyjemności cielesne.

Zaproś do wyzwania

Nic nie motywuje bardziej niż wspólne postanowienie. Zaproś do wyzwania najlepszą przyjaciółkę, chłopaka czy mamę – razem będzie wam łatwiej trzymać dietę, wspólnie gotować zdrowe potrawy i przede wszystkim, razem ćwiczyć. Możesz też zapisać się do jakieś grupy motywacyjnej na przykład na Facebooku i dzielić się postępami w nowym rozdziale życia z innymi walczącymi o siebie ludźmi.

Nowa pasja

Gotowanie dla siebie może przerodzić się w nową pasję. Tak samo jak sport. Jeżeli nie jesteś fanem ciężarów, idź na basen albo na boks. Postaraj się potraktować postanowienie noworoczne jako ciekawe wyzwanie, które poszerzy twoje horyzonty i sprawi, że będziesz miał ochotę na więcej!