Okulary stały się w dwudziestym pierwszym stuleciu ważnym elementem stylizacji. Stało się tak za sprawą coraz to bardziej stylowych oprawek. Przy kupnie okularów warto zatem odpowiednio dobrać oprawki. Powinny one współgrać z naszym wyglądem i naszym stylem.

 

Okulary nie takie straszne jak je malują

Pogłębianie się jakiegoś uszczerbku na zdrowiu wymaga leczenia, a niekiedy noszenia aparatu korekcyjnego. Osoby z wadą uzębienia noszą aparat ortodontyczny, osoby z wadą słuchu noszą aparat słuchowy, natomiast osoby z wadą wzroku noszą okulary lub soczewki. Wada wzroku choć tak jak wszelkie inne wady utrudnia życie, to w przeciwieństwie do nich można ją uznać za wadę stylową. Okulary oraz soczewki mogą stać się rewelacyjnym elementem stylizacji. Noszą je nie tylko osoby posiadające wadę wzroku, ale też takie, które po prostu chcą je nosić. Osoby z wadą wzroku stoją więc w bardzo komfortowej sytuacji ? posiadają wybór między jednym aparatem korekcyjnym a drugim, czyli między okularami a soczewkami, a do tego jedne i drugie mogą podkreślać ich urodę. Okulary uczynią to dzięki właściwie dobranym oprawkom, zaś kontakty można wybrać bez koloru lub w jakimś kolorze, który zmieni lub podkreśli nasze oczy.

 

 

Sekret okularów tkwi w ich oprawkach

Okulary w obecnych czasach to nie tylko przedmiot do korygowania wzroku. Okulary to również modny, a momentami nawet pożądany element naszej garderoby. Nie warto się zastanawiać kto nosi okulary, bo chce poprawić wzrok, a kto nosi je, bo chce poprawić wizerunek. Dawniej wstydliwa wada może zamienić się zatem w coś, co kreuje nasz styl. Osoby potrzebujące nosić okulary, nie muszą już z nich rezygnować. Mogą one swobodnie i bez żadnego wstydu w nich chodzić. Wystarczy, aby dobrały odpowiednie, tzn. pasujące do ich twarzy oprawki.

W gronie okularów znajdują się: okulary korekcyjne, okulary zerówkowe, okulary przeciwsłoneczne. Okulary korygują wady wzroku takie jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, czy starczowzroczność. Okulary zerówkowe dodają stylu. Okulary przeciwsłoneczne, jak sama nazwa wskazuje, chronią oczy przez promieniowaniem ultrafioletowym. Choć tylko okulary zerówkowe zostały stworzone jako element garderoby, to z okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych też taki element można stworzyć. W tym celu właśnie tak skrupulatnie wybiera się oprawki do okularów. Występują też okulary bez oprawek, czyli prawie niezauważalne, ale w dobie mody na noszenie okularów, lepiej postawić na okulary z oprawkami.

 

Oprawki okularów a kształt twarzy

Okulary wybiera się po pierwsze, aby poprawić lub podkreślić swój wygląd, a po drugie, aby pasowały do naszego wyglądu. Osoby z kwadratową twarzą mogą nosić okulary owalne, okrągłe i kocie, unikać natomiast muszą prostokątnych i geometrycznych. Ci, którzy mają twarz prostokątną niech postawią na oprawki owalne i prostokątne, a zrezygnują z okrągłych i geometrycznych. Osoby z okrągłą twarzą mogą nosić okulary prostokątne i geometryczne, unikać zaś muszą owalnych i okrągłych. Ci, którzy mają twarz owalną są szczęściarzami, bo pasuje do nich każdy typ oprawek okularów, czyli owalne, okrągłe, prostokątne, geometryczne, kocie i motylkowate. Posiadacze twarzy o kształcie sercowatym powinny zakupić okulary z oprawkami w kształcie okrągłym i motylkowatym, a zrezygnować z kształtu zgeometryzowanego. Okularnicy nie muszą, ale mogą wybrać okulary bez oprawek, jedynie na sprężynkach, czyli prawie niezauważalne, ale w dobie mody na noszenie okularów, warto zdecydować się na okulary z oprawkami.

 

Kształt oprawek okularów a kształt twarzy
Kształt twarzy Najlepsze

oprawki okularów

Najgorsze

oprawki okularów

Twarz kwadratowa Owalne

Okrągłe

Kocie

Prostokątne

Geometryczne

 

Twarz prostokątna Owalne

Prostokątne

Okrągłe

Geometryczne

Twarz okrągła Geometryczne

Prostokątne

Okrągłe

Owalne

Twarz owalna Owalne

Okrągłe

Prostokątne

Geometryczne

Kocie

Motylkowate

_______
Twarz sercowata Okrągłe

Motylkowate

Geometryczne

Oprawki okularów a kolor włosów

Oprawki oprócz kształtu posiadają kolor. Kolor oprawek wybiera się tak, aby się komponował z kolorem naszych włosów. U osób z ciemnymi włosami sprawdzi się czerń, czerwień i srebro. U osób z włosami rudymi natomiast czerń, czerwień i złoto. Osoby z blond włosami powinny postawić na czerń lub złoto. Osoby z włosami siwymi zaś na czerń i srebro. Okulary za sprawą oprawek niech dodadzą wszystkim okularnikom stylu i elegancji. Wybierając oprawki okularów, warto zatem dla jeszcze lepszej stylizacji zwrócić uwagę na ich współgranie z kolorem naszych włosów.

 

Kolor oprawek okularów a kolor włosów
Kolor włosów Najlepszy kolor

oprawek okularów

Najgorszy kolor

oprawek okularów

Włosy ciemne Czarne

Czerwone

Granatowe

Srebrne

Złote
Włosy blond Czarne

Złote

Czerwone

Srebrne

Włosy rude Czarne

Czerwone

Granatowe

Złote

Srebrne
Włosy siwe Czarne

Srebrne

Czerwone

Srebrne

 

Podsumowanie

Okulary za sprawą oprawek stały się ze zwykłego aparatu korekcyjnego elementem stylizacji. To wielka rewolucja dla świata optycznego. Projektowaniem okularów zajęły się największe domy mody, a ich promocją najlepsze agencje reklamowe – nosić chce je natomiast niemal każdy. Warto na przykład wybrać się po korekcyjne oprawki do okularów w soczewki 24.pl.